0

تله زوج زورگیر برای مردان ثروتمند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

تله زوج زورگیر برای مردان ثروتمند

زن و شوهری که با شگردی خاص مردان جوان را طعمه سرقت و زورگیری‌های خود قرار می‌دادند، در تله پلیس گرفتار شدند. در این سرقت‌ها، زن جوان به‌عنوان طعمه مالباختگان را تا خانه‌ای اجاره‌ای می‌کشاند و پس از آن شوهرش با تهدید قمه دست به دزدی و زورگیری می‌زد.

٢٣ مهرماه امسال نخستین شاکی به کلانتری رفت و با شکایت خود پرونده این زوج سارق را در مقابل بازپرس و کارآگاهان پلیس قرار داد. این مرد با مراجعه به کلانتری ١١٣ بازار به ماموران اعلام کرد که ازسوی یک زن و مرد جوان در داخل خانه‌ای درخیابان امام خمینی مورد زورگیری قرار گرفته است.

مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «درخیابان مولوی بودم که ناگهان زنی جوان به من مراجعه کرد و به بهانه حمل یک قالیچه از من خواست تا آن قالیچه را به خانه‌اش ببرم. من هم‌چون احساس کردم نمی‌تواند این قالیچه را حمل کند، قبول کردم و تا خانه آن را با خودم حمل کردم. پس از بردن قالیچه به داخل خانه‌ای در طبقه سوم یک مجتمع مسکونی در محدوده خیابان امام خمینی، درست وقتی که قالیچه را روی زمین گذاشتم و می‌خواستم بروم، ناگهان جوان قدبلندی وارد شد و درحالی‌که یک قمه در دست داشت، خودش را همسر این زن معرفی کرد. درحالی‌ که شوکه شده بودم، این مرد ادعا کرد که من مزاحم همسرش شدم. من اصلا نمی‌دانستم چطور باید به این مرد توضیح بدهم مزاحمتی برای همسرش ایجاد نکرده‌ام که این مرد با تهدید قمه کیف کمری و کارت عابربانکم را از من گرفت. او عابربانکم را به آن زن داد و آنها پس از برداشت ٣‌میلیون تومان پول داخل حسابم، مرا رها کردند که بلافاصله تصمیم به شکایت گرفتم.» با اعلام این شکایت پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری تشکیل و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ٣٤ تهران، برای رسیدگی دراختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

کارآگاهان این پایگاه نیز در نخستین گام از تجسس‌های خود، با شناسایی محل دقیق زورگیری در خیابان امام خمینی، کوچه بحرالعلوم، به این محل مراجعه کردند. آنها درهمان تحقیقات نخست اطلاع پیدا کردند که این خانه از حدود یک هفته پیش و توسط یک زن و مرد اجاره
 شده است.

بنابراین در ادامه، کارآگاهان با راهنمایی مالباخته «امید» ٢٢ساله و «مریم» ٣١ساله را دستگیر کردند که مشخص شد همان زن و شوهر زورگیر هستند.

امید که در زمان دستگیری در داخل کمد دیواری پنهان شده بود، پس از دستگیری و انتقال به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منکر هرگونه زورگیری از مالباخته شد و گفت: «شاکی مزاحم همسرم شده بود. من هم به‌شدت عصبانی شدم و زمانی که قصد داشتم تا با پلیس تماس بگیرم، او مانعم شد و پیشنهاد داد تا من با گرفتن مبلغی از شکایت خود منصرف شوم. برای همین عابربانکش را دراختیار من قرار داد تا از حسابش پول برداشت کنم.»

با این اظهارات، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران در بازرسی از محل سکونت متهمان موفق به کشف مقادیر قابل توجهی طلا و جواهرات و همچنین عابربانک‌های متعلق به افراد غیر شدند.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی مالباخته‌ای شدند که در شکایت اولیه خود عنوان کرده بود که ازسوی یک جوان ناشناس مورد زورگیری قرار گرفته است. این مالباخته در اظهارات اولیه ادعا کرده بود: «چندی پیش مقدار ٨٠٠گرم طلا را داخل لباس خود قرار داده بودم. قصد داشتم سوار موتورسیکلت شوم که ناگهان مرد ناشناسی ترک موتور نشست و با تهدید چاقو مرا مجبور کرد تا حرکت کنم. من هم از ترس جانم حرکت کردم تا این‌که در خیابان مصطفی خمینی، جوان ناشناس مرا به گوشه‌ای تاریک کشاند و پس از ضرب و شتم، لباسم را پاره کرد و همه طلاهایم را سرقت کرد و به سرعت از محل متواری شد.»

ولی با انجام مواجه حضوری میان مالباخته و متهم، امید در اظهاراتش به کارآگاهان گفت که به هیچ عنوان در خیابان اقدام به زورگیری از مالباخته نکرده و این شخص برای همسرش ایجاد مزاحمت کرده است. بنابراین بار دیگر تحقیقات از مالباخته در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و این‌بار مالباخته با تغییر اظهاراتش و بیان حقیقت گفت: «هنگام بازگشت از بازار، مقداری طلا را از بازار برای مشتری می‌بردم که در میدان امام خمینی، زنی از من درخواست کمک کرد تا وسایلش را به خانه‌اش برسانم و گفت که خانه‌اش کمی پایین‌تر است. من هم تنها به قصد کمک، اقدام به بردن وسایل به داخل کوچه بحرالعلوم برده و آنها را تا دم یک آپارتمان بردم. این زن در آن‌جا گفت: «اگر زحمتی برایتان نمی‌شود، لطفا وسایل را به داخل آپارتمان بیاورید» و من هم وسایل را داخل آپارتمان گذاشتم. در داخل آپارتمان، درحال شستن دستان خود بودم که این زن در آپارتمان را بست و در همین لحظه مردی قوی هیکل وارد آپارتمان شد و به بهانه ایجاد مزاحمت ناموسی با من درگیر شد. دستان مرا بست و با چاقو مرا تهدید کرد و تمامی طلاهایم را گرفت.»

مالباخته در مورد اظهارات اولیه‌اش به کارآگاهان گفت: «از ترس آبرویم نمی‌دانستم که چکار کنم. برای همین به پلیس زنگ زدم و به دروغ گفتم که آنطرف خیابان از من زورگیری شده است.»

با بررسی پرونده‌های مشابه و شناسایی صاحبان تعدادی از عابربانک‌های به‌دست آمده از مخفیگاه متهمان، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که به شیوه‌های مختلف ازجمله «به بهانه انتقال وسایل» و یا درچندین مورد «طرح پیشنهاد دوستی ازسوی زن متهم» فریب وی را خورده و پس از کشیده‌شدن به خانه، در آن‌جا ازسوی متهم مورد ضرب و شتم، تهدید سلاح سرد و زورگیری پول نقد و یا برداشت پول از حساب‌های عابربانکی قرار گرفته بودند.

سرهنگ شمس‌الدین میرزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «با شناسایی تعدادی از مالباختگان پرونده و برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمان و همچنین سایر مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم ازسوی مقام قضائی صادر شده است. بنابراین از همه مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند، دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران
مراجعه کنند.»
منبع: روزنامه شهروند

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 30 آذر 1394  8:35 AM
تشکرات از این پست
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2617
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:تله زوج زورگیر برای مردان ثروتمند

عجب احمقهایی بوده اند که برای دزدی کارت به کارت می کرده اند!!

دوشنبه 30 آذر 1394  12:33 PM
تشکرات از این پست
khodaeem1
دسترسی سریع به انجمن ها