0

ماجرای گروگانگیری زورگیران پرایدسوار در مشهد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

ماجرای گروگانگیری زورگیران پرایدسوار در مشهد

2 زورگیر پرایدسوار که در محاصره شهروندان قرار گرفته بودند، برای فرار از چنگ قانون دست به سلاح سرد بردند و یکی از آن ها با گذاشتن چاقو زیر گلوی یک دختر 14ساله اقدام به گروگانگیری کرد اما دقایقی بعد با سرعت عمل پلیس و هوشیاری شهروندان درحالی دستگیر شد که همدست فراری وی نیز چند ساعت بعد به دام افتاد.

 

به گزارش خراسان، ماجرای این گروگانگیری هولناک حدود ساعت یک بامداد روز گذشته هنگامی رقم خورد که 2 زورگیر پرایدسوار در تاریکی شب به دنبال طعمه ای برای زورگیری بودند آنان با مشاهده جوان رهگذر در خیابان وکیل آباد 69، خودرو را متوقف کردند که در این هنگام یکی از آنان به سوی رهگذر مذکور حمله ور شد و با ضربه چاقو کاپشن طعمه را از پشت سر پاره کرد. تعدادی از شهروندان با دیدن این صحنه خطرناک، بلافاصله به سمت زورگیران رفتند و آنان را به محاصره درآوردند تا از فرار پرایدسواران خشن جلوگیری کنند.

 

گزارش خراسان حاکی است: زورگیران که خود را در معرض خطر دستگیری می  دیدند دست به سلاح سرد بردند و با چاقوکشی به تهدید رهگذران پرداختند. در این میان یکی از زورگیران با پرایدی که پلاک آن نیز مخدوش بود از چنگ مردم گریخت اما همدست او که تنها مانده بود درحالی که فریاد می کشید وسط خیابان پرید و راننده میانسال یک دستگاه پراید عبوری را درحالی با تهدید متوقف کرد که  دختر راننده نیز سرنشین پراید بود. زورگیر خشن بلافاصله داخل پراید نشست و تیزی چاقو را زیر گلوی دختر 14ساله گذاشت تا با تهدید به مرگ وی بتواند از چنگ شهروندان بگریزد. درحالی که دخترک وحشت زده جیغ می کشید ماموران کلانتری شهرک ناجا با تماس های شهروندان بلافاصله وارد عمل شدند و در یک عملیات ضربتی، راه فرار را بر زورگیر 34 ساله بستند.

 

این زورگیر خشن که دیگر راه گریزی نداشت سعی کرد با تهدید به مرگ دختر جوان، پدر وی را وادار به حرکت کند اما نیروهای انتظامی با استفاده از شگردهای عملیاتی و پلیسی، حلقه های قانون را بر دستان وی گره زدند و پدر و دختر را از چنگ وی رها کردند. فرمانده انتظامی خراسان رضوی با تایید این خبر گفت: گروگانگیر خشن در همان دقایق اولیه بامداد مورد بازجویی های فنی قرار گرفت و همدست فراری خود را نیز به پلیس لو داد. سردار بهمن امیری مقدم افزود: هنوز مدت زمان زیادی از این ماجرا نگذشته بود که ماموران انتظامی موفق شدند مخفی گاه زورگیر 30ساله را در اطراف میدان 17شهریور مشهد شناسایی کنند و این منزل مسکونی را به محاصره درآورند.

 

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: ماموران کلانتری شهرک ناجا با کسب مجوزهای قضایی وارد مخفی گاه مذکور شدند و متهم فراری را هنگام استعمال موادمخدر دستگیر کردند. سردار امیری مقدم اضافه کرد: در بازرسی از مخفی گاه وی مقادیری طلا و لوازم سرقتی در حالی کشف شد که با توجه به برخی گزارش های زورگیری شبانه، احتمال می رود عاملان گروگانگیری در سرقت های مذکور نیز نقش داشته باشند بنابراین تحقیقات از آنان با صدور دستور قضایی همچنان ادامه دارد. رئیس پلیس خراسان رضوی در پایان از احساس مسئولیت و همکاری صمیمانه شهروندان با پلیس برای دستگیری عاملان گروگانگیری قدردانی کرد و گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد که متهمان این پرونده از معتادان سابقه دار هستند و تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری دیگر افراد مرتبط با زورگیران آغاز شده است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 30 آذر 1394  7:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها