0

تکفیری آلمانی: داعش نیروهای اروپایی را به انجام عملیات‌ انتحاری در غرب ترغیب می‌کند

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

تکفیری آلمانی: داعش نیروهای اروپایی را به انجام عملیات‌ انتحاری در غرب ترغیب می‌کند

یک نشریه آلمانی به نقل از یکی از اتباع این کشور که مدتی در مناطق تحت کنترل داعش بوده نوشت که این گروه تروریستی از اعضای اروپایی و غربی خود می‌خواهد که عملیات‌ تروریستی در کشورهای خود انجام دهند.

خبرگزاری فارس: تکفیری آلمانی: داعش نیروهای اروپایی را به انجام عملیات‌ انتحاری در غرب ترغیب می‌کند

«هری ‌ای» مدت زمان زیادی در سوریه نبوده است اما می‌گوید که در همان زمانی که در این کشور به سر برده، بارها سران داعش از وی خواسته‌اند تا در آلمان عملیات‌های تروریستی صورت دهد. نیروهای امنیتی آلمانی معتقدند که وی حقیقت را می‌گوید.

نشریه آلمانی با انتشار این مطلب نوشت که زمانی که داعش شهر پالمیر را به تصرف خود درآورد و شماری از تکفیری‌های آلمانی و اتریشی در اعدام برخی از زندانیان همکاری داشتند، «هری. اس» یکی از افرادی بود که از این قساوت و نابودی شهر فیلمبرداری کرد و «محمد محمود» تکفیری اتریشی هم فرد دیگری است که فیلم‌هایی را برای جریان‌سازی از این گروه تروریستی منتشر کرده و فراخوانی برای پیوستن به این گروه تروریستی داده است. او کلاشینکفی در دست دارد و شلیک می‌کند. در این روز به نظر می‌رسد که وی 6و افرادی که همراهش بوده‌اند، 6 تا 7 نفر از اسرا را کشته است.

این ماجراها را هری 27 ساله که متهم به عضویت در این گروه تروریستی است و در همان روز در پالمیر بوده، تعریف کرد. وی از سوریه به آلمان برگشته است و تحت بازجویی قرار دارد. هری به مقامات امنیتی همه چیز را درباره دورانی که با داعش سپری کرده، گفته است و آمادگی دارد که مطالب بیشتری را برای دادستانی کل بگوید. در مقابل دادستانی آلمانی بسیار علاقمندند که اظهارات افرادی را که از مناطق بحرانی به کشور باز می‌گردند را مورد بررسی قرار دهند.

موضوع درباره هری زمانی جالب می‌شود که وی می‌گوید فقط شاهد آنچه رخ داده نبوده بلکه در چندین مرحله از وی درخواست شده تا در آلمان اقدامات تروریستی صورت دهد. بهار گذشته وقتی که وی وارد سوریه شد، آلمانی دیگری از شهر برمن از او خواسته است تا در صورت امکان حملاتی را در آلمان سازماندهی کند. مدتی بعد وقتی که وی در نزدیکی شهر رقه بوده است، فردی دیگر درخواست مشابهی داده است و هر بار وی گفته که برای این اقدام آمادگی ندارد.

هری 3 ماه را در مناطق تحت کنترل داعش سپری کرده است و در مدتی که در این نقاط سپری کرده، بارها شنیده که درباره حملات در غرب صحبت شده و می‌گویند از هر تکفیری اروپایی چنین چیزی خواسته می‌شود.

این تکفیری آلمانی گفته که به همراه 50 نفر دیگر در کمپی آموزش دیده است. وقتی که آموزش او تمام شد به عنوان بخشی از یگان ویژه پذیرفته شد. وی باید در قالب گروهی انتحاری که باید مبارزه خانه به خانه صورت دهند فعالیت می‌کرد.

مقامات آلمان نتوانسته‌اند تا از سفر  سلفی‌ها به سوریه و شرکت در جنگ جلوگیری کنند. هری یک نمونه از تردد آسان افراد به سوریه است. وی با یک گذرنامه جعلی به همراه تکفیری دیگری از راه وین و بوداپست به سوریه رفته است. قاچاقچیان انسان وی را به سلامت به مناطقی برده‌اند که تحت سلطه داعش است.

اشپیگل نوشت که نمی‌توان همه حرف‌های وی را تائید کرد اما برخی از جزئیاتی که وی به آنها اشاره کرده با اظهارات نیروهای امنیتی  و اعترافهای دیگر مظنونین شباهت داشته است.

 

شنبه 28 آذر 1394  6:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها