0

فانی:یک سوم کلاس های درس استاندارد نیست

khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89277

برای پرداخت پاداش بازنشستگان سال 93 نیازمند 1050 میلیارد تومان بودجه هستیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: یک سوم کلاس های درس در کشور استاندارد نیست.به گزارش  فارس از اصفهان، علی اصغر فانی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم اردوی پیشاهنگان یاور مربی پیشتاز اظهار داشت: از 520 هزار کلاس درس در کشور یک سوم آن استاندارد نیست و به بیان دیگر 33 درصد فضاهای آموزشی ما استاندارد نیستند.وی ادامه داد: در 10 سال اخیر 66 درصد فضاهای آموزشی غیر استاندارد بودند، این در حالی است که ظرف چند سال گذشته این میزان به 33 درصد کاهش پیدا کرده است که نشان از تلاش نظام جمهوری اسلامی و متولیان فرهنگی است.وی تصریح کرد: طبق برنامه ای که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تفاهم شده، 33 درصد فضاهای آموزشی غیر استاندارد، استاندارد خواهد شد .

به گزارش ایسنا نیز وزیر آموزش و پرورش به آخرین وضعیت پاداش فرهنگیان بازنشسته اشاره کرد و گفت: هر هفته سه بار پیگیری موضوع پاداش بازنشستگان را انجام می‌دهم و طبق گزارش های  رسیده فقط برای پرداخت پاداش بازنشستگان سال 93 نیاز به 1050 میلیارد تومان بودجه است. قبول دارم که حقوق بازنشستگان مکفی نیست و پیگیر این موضوع هم هستم و در بودجه 95 و برنامه ششم توسعه برنامه‌ای برای ترمیم حقوق بازنشستگان و بودجه‌ای که به آنها تخصیص داده می‌شود در نظر گرفته شده است.فانی به طرح یک هزار دستگاه خانه برای فرهنگیان اشاره کرد و گفت: این طرح متعلق به 10 سال پیش و دولت گذشته است اما ما این طرح را برای به پایان رسیدن به عهده گرفته‌ایم و سعی‌مان این است که این مشکل 10 ساله فرهنگیان در استان‌های مختلف حل شود.

وی به مشکلات نظام 3-3-6 اشاره کرد و گفت: از امسال تا سه سال آینده مقطع متوسطه دوم هر سال یک پایه نخواهد داشت و در واقع به جای چهار پایه تحصیلی به سه پایه تحصیلی تبدیل می‌شود که یک چهارم نیروی انسانی متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش را بیکار می‌کند. به همین دلیل مقرر شد که چنین نیروهایی در مقاطع دیگر به کار گیری شوند، اما اینکه چرا اعتراض می‌کنند نمی‌دانم. فکر نمی‌کنم آنها از من توقع داشته باشند که بیش از 40 هزار معلم را بیکار یا اخراج کنم.وی با بیان اینکه زمانی که بنده به وزارت آموزش و پرورش آمدم هیچ چاره‌ای جز پیاده کردن نظام 3-3-6  نداشتم گفت: قطار این نظام از دو سال قبل از دولت فعلی حرکت کرده و من امروز توان نگه داشتن آن را ندارم پس مجبورم با مشکلات این نظام کنار آمده و در صدد کاهش هرچه بیشتر مشکلات باشم.

وی به خروج اولین دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان در سال آینده اشاره کرد و گفت: به دنبال این هستیم که این تعداد دانش آموختگان را به گونه‌ای وارد نظام آموزشی کشور کنیم که دیگر در جایی مدیر و ناظم ما مجبور نباشند که معلمی کنند.وی در خصوص وام فرهنگیان ازبانک ملی اظهار کرد: بیش از 46 سال است که بانک ملی حقوق فرهنگیان را پرداخت می‌کند و تا کنون نیز وام‌های آنچنانی به فرهنگیان نداده اما با پیگیری‌های این دولت از طریق بانک ملی در سال گذشته 250 هزار فرهنگی وام کم بهره گرفته‌اند و در سال جاری نیز این روند ادامه خواهد داشت.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 28 آذر 1394  7:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها