0

روایت سخنگوی وزارت بهداشت از دو حادثه بیمارستان سوسنگرد

 
salamat595
salamat595
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 19536
محل سکونت : مازندران

روایت سخنگوی وزارت بهداشت از دو حادثه بیمارستان سوسنگرد

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

روایت سخنگوی وزارت بهداشت از دو حادثه بیمارستان سوسنگرد/ خانواده یک زن باردار باهم درگیر شدند

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص حوادث اخیر در یکی از مراکز درمانی سوسنگرد گفت: افزایش مهارت پرسنل، کادر درمانی و پرستاران که در محیط های استرس زایی خدمت می کنند بسیار ضروری است تا بتوانند در چنین مواقعی مدیریت مناسبی داشته باشند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ ایرج حریرچی در خصوص حادثه ای که ساعت یک و نیم بامداد چهارشنبه که در بخش اورژانس بیمارستانی در سوسنگرد رخ داده است گفت: متاسفانه برخی رسانه ها حواشی این حادثه را نادرست منتقل کرده و دو حادثه جداگانه را به هم ربط داده و رسانه ای کرده اند .

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: کمتر از 18 ساعت پس از وقوع حادثه برای بررسی علل آن در محل حضور پیدا کردم، ماجرایی که برای خانم باردار در بیمارستان رخ داد درگیری خانوادگی بوده (و نه با کادر درمانی) که متاسفانه در محیط اورژانس صورت گرفته است.

قائم مقام وزیر بهداشت گفت : ماجرای دوم مربوط به مراجعه 3 نفر که به دلیل مصرف مواد غیر مجاز، در شرایط عادی نبودند که به پزشک و پرستار توهین کرده متاسفانه هنگام ضبط دوربین فیلم برداری آنها (جهت حفظ حقوق بیماران و کادر درمانی ) منجر به درگیری فیزیکی و حمله به پزشک شده است.

وی با تاکید بر این که باید توجه ویژه ای به مردم شریف خوزستان که ملت ایران مدیون آنها هستند داشته باشیم گفت : متاسفانه به دلیل تاخیر برخی عوامل ما و نیروی انتظامی جهت حضور در محل حادثه این درگیری به طول انجامیده است که نفر اصلی دستگیر شده و دو نفر دیگر نیز شناسایی شده اند که مسولین محترم سوسنگرد در خصوص تسریع در انجام کار قول مساعد داده اند.

دکتر حریرچی خاطر نشان کرد: چون بیشترین مراجعین در مراکز درمانی به دلیل تصادف ، سکته، سرطان و غیره مراجعه میکنند در شرایط تنش زایی قرار دارند و بهترین راهی که دنیا هم آن را تجربه کرده است ، کاهش خشونت از طریق فرهنگ سازی و آموزش به مردم است.

وی تاکید کرد: افزایش مهارت پرسنل، کادر درمانی و پرستاران که در چنین محیط های استرس زایی خدمت می کنند بسیار ضروری است که بتوانند در چنین مواقعی مدیریت مناسبی داشته باشند .

دکتر حریرچی با اشاره به اینکه دادستان، بازپرس و نیروی انتظامی همکاری خوبی در این خصوص داشته اند ، ادامه داد: فرمانده ی نیروی انتظامی قول مساعد دادند که در کمترین فاصله زمانی دو نفر دیگر را دستگیر و تحویل محاکم قضایی دهند .

 

اخبار اجتماعی - خبرآنلاین

 

جمعه 27 آذر 1394  9:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها