0

ثبت ملي مجموعه کنسولگري سابق انگليس در کرمان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

ثبت ملي مجموعه کنسولگري سابق انگليس در کرمان

ثبت ملي مجموعه کنسولگري سابق انگليس در کرمان

 

ايسنا/ مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمان از دستور کار براي عمليات اجرايي بازسازي و ثبت ملي مجموعه کنسولگري سابق انگليس در کرمان خبر داد.
«محمود وفايي» امروز 25 آذرماه در بازديد استاندار کرمان از ساختمان قديمي کنسولگري سابق انگليس در کرمان، با اعلام اين خبر تصريح کرد: قدمت باغ اين مجموعه به دوران زنديه بر مي‌گردد، ضمن آنکه ساختمان اين مجموعه نيز قدمتي 200 ساله دارد که به دليل آنکه تا به امروز اجازه ورود به اين مجموعه داده نمي‌شد، اين اثر تاکنون نه مرمت و نه ثبت ملي شده است.
وي با اشاره برنامه‌هاي ميراث فرهنگي براي ثبت ملي و مرمت اين بنا نيز گفت: از فردا (پنجشنبه) کارشناسان سازمان ميراث براي اقدامات ثبت ملي از مجموعه کنسولگري سابق انگليس در کرمان بازديد خواهند کرد، ضمن آنکه همزمان با بهره‌گيري از اعتبارات سازمان ميراث، استانداري و همچنين شرکت نفت، عمليات مرمت اين اثر را آغاز خواهيم کرد.
وفايي تصريح کرد: به طور کلي در استان کرمان بيش از 7000 اثر تاريخي وجود دارد که حدود 600 تا 700 اثر تاکنون در استان شناسايي شده است، در حاليکه اعتبارات ميراث فرهنگي به هيچ وجه جوابگوي حتي 5 درصد از اين آثار نيز نيست.
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمان افزود: در سال گذشته و در شهر کرمان، 50 کارگاه مرمت بناهاي تاريخي فعال بود که متاسفانه 40 کارگاه با اتمام اعتبارات به حالت نيمه‌تعطيل در آمده است و ميراث فرهنگي اين آمادگي را دارد که بناهاي تاريخي که توجيه اقتصادي و فرهنگي را داشته باشد به بخش خصوصي واگذار کند و در اين راستا نيز هم اکنون 8 خانه تاريخي شهر کرمان به شهرداري واگذاري کرديم تا کاربري فرهنگي و گردشگري دهند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 26 آذر 1394  9:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها