0

بافت شال‌گردن با قلاب

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

بافت شال‌گردن با قلاب

 

براي درست كردن اين شال به 5 رنگ كاموا يا نخ قلاب‌بافي نياز داريد.

 

در مرحله اول به تعداد موتيف‌هاي مورد نياز دايره ببافيد. به نحوي كه از هر رنگ 6 دايره بافته شود.

بافت دايره‌ها به اين نحو است كه در ابتداي كار بايد 4 زنجيره ببافيد. ابتدا و انتهاي زنجيره را به هم وصل كنيد سپس 3 زنجيره با همان رنگ بافته 12 پايه بلند داخل زنجيره بزنيد.

وقتي دايره‌هاي كوچك را به اين ترتيب بافتيد حالا تركيب هر يك از رنگ‌ها را با دايره يك بار به وجود آوريد و 2 رنگ را نيز تكرار كنيد كه از هر رنگ 6 دايره وجود داشته باشد. براي بافت رج دوم دوباره 3 زنجيره ببافيد و در هر دانه 3 دانه پايه بلند بزنيد در مجموع در دايره‌تان بايد 12 دانه 3 تايي بافته شده باشد.

وقتي همه دانه‌ها به اين مرحله رسيدند نخ را قطع كنيد با رنگ ديگر 5 زنجيره ببافيد و آن را به انتهاي يك دانه 3 تايي وصل كنيد و سپس 4 زنجيره بافته به انتهاي يك دانه سه تايي ديگر وصل ‌كنيد و اين كار را تكرار كنيد. به اين ترتيب شما مربعي خواهيد داشت كه 4 راس آن را زنجيره‌هاي 5 تايي و ميانه آنها را دو زنجيره 4 تايي تشكيل داده است.

حالا با همان رنگ رج بعدي را شروع كنيد 3 زنجيره بزنيد. اين دانه اولتان را تشكيل مي‌دهد و بعد از آن 4 دانه ديگر در زنجيره 5 تايي خود ببافيد. بعد 3 زنجيره بزنيد و آن را با اتصال به ابتداي اين 3 زنجيره به يك حلقه تبديل كنيد و دوباره 5 پايه بلند بزنيد. سپس اين گلبرگ را به و سط اولين زنجيره دوتايي وصل كنيد. با زدن 4 زنجيره و اتصال آن به زنجيره 4 تايي رج قبل دوباره به يك زاويه ديگر مربعتان مي‌رسيد. اين اولين موتيف شماست. وقتي تمام شد بايد دقت كنيد كه در قرار دادن رنگ‌هاي موتيف‌ها در كنار هم‌سليقه به خرج دهيد.

نكته ديگر اين است كه وقتي شما يك موتيف را تمام كرديد بايد موتيف ديگر را در حين بافت آخرين رج آن به موتيف قبلي وصل كنيد تا يك رشته از موتيف‌ها تشكيل شود. محل اتصال زنجيره‌هاي سه تايي حلقه شده در زاويه‌هاي مربع است. وقتي قرارشد يك موتيف را به ديگري وصل كنيد بعد از بافت اولين زنجيره حلقه آن را از زنجيره 3 تايي راس مربع ديگر رد كرده به بافت حلقه 3 تايي ادامه دهيد. بعد از آن بايد دو زنجيره از 4 زنجيره ميان گلبرگ‌ها را ببافيد و آن را از زنجيره 4 تايي موتيف مقابل رد كنيد و دو زنجيره ديگر را ببافيد. با اين كار در حين بافت، موتيف‌ها به هم متصل مي‌شوند.

با نگاه كردن به عكس، توضيحات به شما كمك مي‌كند موتيف‌هاي زيباتري بسازيد.

براي درست كردن منگوله‌هايي كه در عكس مي‌بينيد بايد يك حلقه از زنجيره‌هاي 3 تايي درست كنيد و سپس داخل آن 5 پايه كوتاه بزنيد. در رج بعدي دانه‌ها را 2 برابر كنيد ولي در رج سوم به همان تعداد ببافيد يعني هر دانه روي خودش يك پايه بلند.

براي رج بعدي بايد دانه‌ها به نصف كاهش دهيد و پايه كوتاه ببافيد. در رج آخر همه را كور كنيد. مي‌توانيد داخل منگوله‌ها را با كمي كاموا از رنگ خودش پر كنيد تا كاملا توپر باشد و تا نشود.چارديواري

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 7 دی 1389  11:49 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها