0

فشارخون و استنشاق مواد تند ، سوزش سر می‌آورد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

فشارخون و استنشاق مواد تند ، سوزش سر می‌آورد

 
فشارخون بالا و بو کردن مواد تندی مثل فلفل سبب ایجاد سوزش در سر می شود که این حالت با کاهش فشار برطرف می‌شود.
ایرج خسرونیا متخصص داخلی، در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به سوزش سر اظهار کرد: سوزش و گزگز سر،  عوامل مختلفی دارد که ساده‌ترین آن شانه زدن موها بابرس زبر و ایجاد خراش روی سطح پوست سر است که در این حالت فرد در سطح پوست احساس سوزش می کند. 
زمانی که پوست سر بیش از حد خشک باشد، فرد احساس سوزش روی سر خود می‌کند که در این حالت این خشکی مربوط به اختلالات هورمونی یا مسئله ژنتیک است. 
این متخصص داخلی با بیان این که سرماخوردگی هم می‌‌تواند سبب احساس سوزش در سر شود، افزود: در اثر بیماری سرماخوردگی که سلول‌های ایمنی بدن به مقابله با ویروس و عفونت‌ها می‌پردازد، روی سطح سر سوزش حس می‌شود که این حالت با مصرف آنتی‌بیوتیک و قرص‌های ضد حساسیت در مدت کوتاهی برطرف می‌شود. وی بیان کرد: زمانی که فرد در اثر عوامل مختلف دچار بی خوابی می شود در سطح سر احساس سوزش و سنگینی می کند. حتی در افرادی که چشم هایشان ضعیف است و در زمان مطالعه و تماشای تلویزیون از عینک استفاده نمی کنند، ممکن است سوزش هایی گذرا در سرشان احساس کنند.
استرس و اضطراب نیز روی سیستم دفاعی و عصبی تأثیر می گذارد و این مسئله سبب ایجاد فعالیت و جنب و جوش سلول‌های مغزی می‌شود. در افرادی که میگرن  دارند و از قرص‌های آرام بخش استفاده می‌کنند، مقدار سوزش در سر بیشتر می‌شود.
فشارخون بالا در افراد و استنشاق مواد تند مانند فلفل نیز سبب ایجاد سوزش در سر می‌شود که این سوزش در حالت حاد می‌تواند یک حمله عصبی باشد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 25 آذر 1394  8:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها