0

رئیس دستگاه قضا: برخی توقعات غیرقانونی خود را که به قانون اساسی ربطی ندارد مطرح می کنند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

رئیس دستگاه قضا: برخی توقعات غیرقانونی خود را که به قانون اساسی ربطی ندارد مطرح می کنند

 
برخی اقدامات رسانه ای درباره انتخابات صحیح نیست
 
رئیس دستگاه قضا: برخی توقعات غیرقانونی خود را که به قانون اساسی ربطی ندارد مطرح می کنندخراسان : رئیس دستگاه قضا، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را بسیار مهم ارزیابی کرد و خواستار انجام وظایف قانونی دست اندرکاران برگزاری انتخابات در حیطه های مختلف، پرهیز از تشویش اذهان عمومی از سوی افراد مختلف و رسانه ها شد. آیت ا... آملی لاریجانی در جلسه روز گذشته مسئولان عالی قضایی به برخی سخنان درباره نظارت مجلس خبرگان بر رهبری واکنش نشان داد و با تشریح اصولی از قانون اساسی در زمینه وظیفه خبرگان، گفت: در قانون اساسی چیزی به نام نظارت بر رهبری نداریم. به گزارش میزان رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم عمل همه به وظایف قانونی خود در انتخابات برخی اقدامات رسانه ای در خصوص انتخابات را ناصحیح دانست و تصریح کرد: گاهی رسانه ها به حرف هایی دامن می زنند که صحیح نیست؛ از آن جمله سخنان بی پایه ای است که درباره نظارت مجلس خبرگان بر رهبری و نهادهای زیرمجموعه ایشان مطرح می شود.
 
تشخیص دارا بودن شرایط رهبری با نظارت بر رهبری تلازمی ندارد
آملی لاریجانی با اشاره به این که «برخی افراد، آرزوها و توقعات غیرقانونی خود را که ربطی به قانون اساسی ندارد مطرح می کنند» «نظارت مجلس خبرگان بر رهبری» را سخنی نادرست و غیرقانونی اعلام کرد و گفت: در قانون اساسی چیزی به نام نظارت بر رهبری نداریم. وی به اصول 107، 108،109،110 و 111 قانون اساسی و همچنین اصولی که شرایط، صفات و ویژگی های رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران را تبیین می کند، اشاره کرد و گفت: مطابق قانون اساسی تشخیص دارا بودن شرایط رهبری یا فقدان این شرایط بر عهده خبرگان رهبری است و طبیعی است که مقوله تشخیص از نظارت جداست و این دو تلازمی با هم ندارد. رئیس قوه قضاییه با اعلام این که «متاسفانه گاهی از قول برخی افراد و شخصیت‌ها چنین حرف ها و چنین توقعاتی را مطرح می کنند که انتظارش نمی‌رود چون علی‌القاعده باید به نص قانون اساسی واقف باشند» افزود: «نظارت مجلس خبرگان بر رهبری مانند این است که بگوییم افراد در مقام تقلید از مراجع، چون باید شرایطی همچون اعلم بودن یا مجتهد مطلق بودن را در مرجع تقلید احراز کنند، پس بر وی نظارت دارند! سخنی که بطلان آن روشن است. چون وظیفه مقلد تشخیص ویژگی ها و صفات مرجعیت است. خلاصه آن که آن چه در قانون اساسی آمده است تشخیص صفاتی خاص یا فقدان آن در رهبری است و تشخیص، تلازمی با نظارت ندارد.»
 
 ادعاهای حقوق بشری از کشوری مانند آمریکا مضحک است
رئیس دستگاه قضایی در بخش دیگری از سخنانش به موضع گیری اخیر مقامات آمریکایی علیه جمهوری اسلامی ایران به بهانه سالروز اعلامیه جهانی حقوق بشر اشاره کرد و گفت: ادعاهای حقوق بشری از کشوری مانند آمریکا مضحک است. وی با اشاره به سابقه سیاه سعودی ها در موضوع حقوق بشر، تأکید کرد: حقوق بشر آمریکایی، ایران را ناقض حقوق بشر می‌داند و از کشوری مثل عربستان به تمام معنا حمایت می‌کند کشوری که درباره همسایه خود یمن مرتکب جنایات جنگی شده است. رئیس قوه قضاییه تبعیض نژادی و بی احترامی به حقوق اقلیت ها، سیاه پوست ها و مسلمانان در آمریکا را کاملا واضح و آشکار دانست و گفت: آن چه از سوی آمریکا به عنوان حقوق بشر مطرح می شود توحش و بربریتی است که به آن رنگ و لعاب حقوق بشری زده اند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 24 آذر 1394  7:25 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها