0

هشت قابلیت جذاب و جالب در به روزرسانی جدید iOS

 
maya2015
maya2015
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1394 
تعداد پست ها : 595

هشت قابلیت جذاب و جالب در به روزرسانی جدید iOS

 

 

 

به تازگی شرکت اپل سیستم‌عامل موبایل خود یعنی iOS 9 را با یک بروزرسانی جدید به نسخه 9.2 ارتقا داده است. در این به روزرسانی، شما می‌توانید از امکانات و ابزارهای بهینه شده در کنار ابزار و امکانات قبلی استفاده کنید که چند مورد از آنها شاید برای شما بیش از همه جذاب باشد.

 

برای همه کاربران آیفون اپل، به روزرسانی جدید سیستم‌عامل iOS اکنون در اختیار است و تغییرات به وجود آمده در این نسخه جدید، بسیار بهتر از نسخه‌های سابق است.

 

تغییرات در Siri، جستجو، نقشه‌ها و غیر از آن بسیار کارآمد هستند و البته نباید فراموش کرد که همچنان برخی کاستی‌ها در این نسخه نیز دیده می‌شود.

 

در اینجا ما چند نمونه از بهترین ویژگی‌های بروزرسانی جدید را برمی‌شمریم.

 

 

۱ – پرسش و پاسخ‌های مرتبط توسط Siri

یکی از بزرگترین تغییراتی که اپل در این نسخه از سیستم‌عامل خود به آن پرداخته، آوردن Siri در خط Google Now و Cortana است. به این ترتیب که اکنون Siri به جای پاسخگویی‌های ساده و واحد، شما را طی یک سلسله پرسش و پاسخ‌های مداوم به سوی مقصد نهایی هدایت می‌کند.

 

۲ – دسترسی سریع به اخبار

نسخه جدید سیستم‌عامل اپل قادر است، در جستجوی اخبار تمامی خبرهای مرتبط با یک موضوع را برای شما نمایش دهد که البته این اخبار از خبرگزاری‌های رسمی و معتبر است. هر آنچه نیاز به خواندن آن داشته باشید، اکنون توسط اپلیکیشن اخبار iOS به شکل منسجم و یکپارچه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 

۳ – سوئیچ بین اپلیکیشن‌ها

شیوه جدید سوییچ بین اپلیکیشن‌ها یا Card Style Switching اکنون به شما این امکان را می‌دهد که به سادگی در بین برنامه‌ها گشت و گذار کنید. همچنین اکنون به جای آنکه آخرین مخاطبان شما در سیستم Multitasking نمایش داده شوند، در سیستم جستجو قابل دسترسی هستند.

 

 

۴ – گزینه‌های جستجو

همانند قبل کشیدن انگشت به سمت راست در صفحه اصلی، منجر به باز شدن صفحه جستجو می‌شود که اکنون این صفحه به شکل کامل قابل شخصی‌سازی بر اساس نیازهای شماست. این همان کاری است که گوگل به نوعی دیگر و با یکپارچه‌سازی جستجوی مورد نیاز کاربر صورت داده است.

 

۵ – بهینه‌سازی جستجوی نقشه

قابلیت جستجو در نقشه‌های اپل در این نسخه به شدت ترقی پیدا کرده است و اکنون کاربران قادر به جستجوی همه نقاط و محل‌های مورد نظر خود به ساده‌ترین شیوه ممکن هستند.

 

اکنون می‌توان به سادگی با وارد کردن محل‌های جغرافیایی یا توریستی، آنها را روی نقشه پیدا کرد و در کمترین زمان ممکن نتایج جستجو در نزدیکی محل فعلی شما نمایش داده خواهد شد.

 

 

۶ – عکس‌های سلفی

اکنون که اپیدمی سلفی گرفتن جهانی شده است، نمی‌توان انتظار داشت که شرکت اپل و آیفون در این زمینه بی تفاوت مانده و کنار بنشینند. در نسخه جدید سیستم‌عامل موبایل اپل، شما می‌توانید همه سلفی‌های گرفته شده با آیفون خود را در یک مکان جداگانه ببینید تا ناچار به گشتن به دنبال آنها در هزارتوی عکس‌های خود نباشید.

 

۷ – جستجوی خیلی هوشمند!

اکنون بدون نیاز به مراجعه به گوگل می‌توانید نه تنها همه اطلاعات محتوایی را در اینترنت جستجو کنید، بلکه قادر هستید کلیه اطلاعات مفید را از دل آیفون خود و با توجه به محیط هوشمند آن استخراج کنید.

 

۸ – گشت و گذار ساده

در کنار قابلیت‌های سوییچ کردن بین اپلیکیشن‌ها، اکنون به روزرسانی جدید در iOS این امکان را به کاربران می‌دهد که با فشار دادن دکمه Back در گوشه بالا و سمت چپ همه اپلیکیشن‌ها، به سادگی به برنامه یا محیط قبلی بازگردند؛ به این معنا که اگر فرضا شما اکنون در برنامه iMessage هستید و بعد از آن مثلا به تنظیمات گوشی بروید، با فشار دادن دکمه بازگشت، به صفحه اصلی بازنمی‌گردید، بلکه به برنامه iMessage باز خواهید گشت.

 

منبع : تابناک

یک شنبه 22 آذر 1394  9:43 PM
تشکرات از این پست
ria1365
دسترسی سریع به انجمن ها