0

از بین رفتن حس شامه

 
yassinmoradi
yassinmoradi
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 483
محل سکونت : خراسان

از بین رفتن حس شامه

✅از بین رفتن حس شامه

خوردن ماءالاصول و ایارج فقیرا مؤثر است و مر را با انجیر غرغره کنند و با جوشانده مرزنجوش و درمنه ترکی سر را بشویند و در بینی کشند آب چغندر آب اذان الغار، آب سداب یا آب پودینه رقیق را استنشاق کنند یا سیاهدانه را جوشانده آب رقیق شده را در بینی کشند (5 گرم در یک بطر) یا سیاهدانه را به مقدار یک گرم نرم کوبیده در یک قاشق رغن زیتون ریخته سه قطره در بینی بچکانند یا 5 گرم مرزنجوش را در یک بطر آب جوشانده صاف کرده روزی 4 مرتبه استنشاق نمایند.
 
بدبوئی بینی👃

گاهی در اثر عفونت سینوسها و چرک درون آنها، زمانی به علت خورده شده تیغه و سط بینی و سوراخ شدن آن، گاهی مربوط به عفونت قفسه صدری یا ریه ها یا معده می باشد.
جستجوی علت و مداوای آن، سنبل یا عود یا سعد را سائیده در بینی کشند و صبر زرد و خردل را نرم کوبیده در سکنجبین حل کرده غرغره کنند یا سنبل قرنفل جعده، نسرین صبر، مرو آقاقیا و عفضض را نرم کوبیده مفردا یا مرکبا در بینی کشند با آب پونه رقیق شده مرتباً استنشاق نمایند.
 
رعاف یا خونریزی از بینی👃

بیشتر اوقات در تعقیب تب ها، ضربه ها و مخصوصاً در بالا بودن فشارخون دستکاری بینی پیدا می شود که در تب و فشارخون زیان چندانی ندارد مخصوصاً در بالا بردن فشارخون.
ساده ترین عامل بند آوردن خون بینی فشار نوک انگشت سبابه به قسمت گوشت بینی است این عمل را به مدت یک ریع ساعت با فشار ادامه می دهند خون بند می آید زیرا مبداء خونریزیهای بینی در همین قسمت است که به شبکه کسل باخ معروف است. یا به وسیله یک قطعه تنزیب تمیز به صورت تامپون در بینی گذارند. یا اینکه مقدار کمی کافور را در آب گشنیز یا کندر یا صبر زرد یا خون سیاوسان یا زاج را به مقدار کم نرم سائیده در آب گشنیر حل کرده با قطعه پارچه تامپون نمایند.

جمعه 20 آذر 1394  11:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها