0

توقیف محموله ۴۰۰۰ عروسک چفیه پوش سنگ بدست در بندر حیفا

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

توقیف محموله ۴۰۰۰ عروسک چفیه پوش سنگ بدست در بندر حیفا

رژیم غاصب اسرائیل از بیم انجام حملات انتقام جویانه مبارزان فلسطینی، محموله‌ای از عروسک هایی با نمادی از انتفاضه را توقیف کرد.

خبرگزاری فارس: توقیف محموله ۴۰۰۰ عروسک چفیه پوش سنگ بدست در بندر حیفا

گمرک رژیم صهیونیستی در شهر بندری حیفا هزاران عروسک چفیه پوش سنگ به دست  به سبک مبارزان فلسطینی را که عازم کرانه باختری بود، توقیف کرد.

به نوشته روزنامه انگلیسی عروسک‌های چفیه پوش که در بسته‌های حاوی علامت «لباس و قالیچه » به بندر حیفا در شمال اسرائیل قاچاق شده بودند، از سوی گمرک مصادره شدند.

بر اساس این گزارش، این  4 هزار عروسک لباس‌هایی شبیه مبارزان فلسطینی را بر تن داشتند که صورتشان با چفیه پوشانده شده و تنها چشمهایشان معلوم بود و در دست راست سنگی به دست داشتند.

«شلی الکایام» از اعضای کمیته آموزشی کنیست رژیم صهیونیستی در این باره گفت: «اگر اسباب بازی پرتاب سنگ را به سوی مردم دیگر نشان دهد، باعث عادی شدن این کار خواهد شد. این عروسک‌ها رفتارهای خشونت آمیز را عادی می‌کنند.»

 وی بابیان تاثیر پذیری کودکان سه تا 8 ساله از این عروسک‌ها افزود، باید نسبت به ارسال این عروسک‌ها به کرانه باختری نگران باشیم.

 

توقیف محموله ۴۰۰۰ عروسک چفیه پوش سنگ بدست در بندر حیفا

شایان ذکر است، انتفاضه شکلی از اعتراض مردم فلسطین علیه اوضاع نابسامان در اردوگاه‌ها، افزایش بیکاری، تبعیض نژادی و سرکوب روزانه مردم فلسطین به دست رژیم اسرائیل است.

انتفاضه اول فلسطین یا «انقلاب سنگی»، به این دلیل نام گذاری شد چون که سنگ ابزار اصلی در آن بود. برحسب آمارها، حدود 3000 فلسطینی در حین حوادث انتفاضه به دست ارتش غاصب اسرائیل شهید شدند

 

پنج شنبه 19 آذر 1394  6:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها