0

مجلس انتصاب برخی اشخاص در پست ها و مشاغل حساس را ممنوع کرد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مجلس انتصاب برخی اشخاص در پست ها و مشاغل حساس را ممنوع کرد

 
خراسان - نمایندگان مجلس در جریان بررسی  طرح یک فوریتی نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس موادی  از این طرح را به تصویب رساندند که براساس آن انتصاب برخی اشخاص در پست‌ها و مشاغل حساس ممنوع شد و مصادیق مشاغل حساس هر دستگاه باید به تأیید وزارت اطلاعات و نهادهای مربوطه برسد و  وزارت اطلاعات موظف به تدوین آیین‌نامه اجرایی طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس شد.
به گزارش خراسان ،به موجب مصوبه مجلس در روز گذشته  بهارستان انتصاب اشخاص زیر به تصدی پست‌ها و مشاغل حساس ممنوع است:الف- کسانی که تابعیت مضاعف دارند. ب- کسانی که به اسلام و نظام جمهوری اسلامی، ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی اعتقاد و التزام عملی ندارند با قید این تبصره که  اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند. پ- کسانی که در جهت تحکیم مبانی رژیم سابق نقش مؤثر داشته باشند. ت- کسانی که به مجازات جرایم خیانت در امانت، کلاه‌برداری، اختلاس، ارتشاء و تصرف غیر قانونی در اموال عمومی محکوم شده‌اند. ث- وابستگان تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های محارب، معاند و غیر قانونی و اعضای فرقه ضاله و مروجان افکار انحرافی و عرفان‌های کاذب و همچنین کسانی که به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی و حدود شرعی محکوم شده‌اند. ج- مظنونان و مرتکبان جاسوسی به نفع بیگانگان و ارتباط با اتباع بیگانه‌ای که مراکز امنیتی و اطلاعاتی مستندا ارتباط با آن‌ها را نهی کردند. چ- آمران و مباشران راه‌اندازی شبکه‌های ماهواره ای و وبگاه‌های اینترنتی ضد اسلام و ضد انقلاب، فعالان علیه نظام و عوامل مرتبط با آن‌ها و نیز فعالان در نشر و انتشار موارد مستهجن در فضای مجازی. ح- استعمال کنندگان و معتادان به مشروبات الکلی، مواد مخدر و روان گردان. خ- محکومان به قاچاق مواد مخدر و روان گردان، سلاح و مهمات جنگی. د- مشهوران به فساد و متجاهران به فسق. ذ- کسانی که در جریان تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی متخلف شناخته شده و توسط مرجع قضایی محکوم شده‌اند.
همچنین در مصوبه دیگری نمایندگان مجلس مصوب کردند که مصادیق مشاغل حساس هر دستگاه باید به تأیید کارگروه متشکل از وزارت اطلاعات و دستگاه‌های مربوط برسد.به موجب این  مصوبه مصادیق مشاغل حساس هر دستگاه بر اساس ضوابط مشاغل حساس که در آیین‌نامه اجرایی این قانون مشخص می‌شود، به پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه و تأیید کارگروهی متشکل از وزارت اطلاعات و دستگاه مربوط، حسب مورد تعیین می‌شود.طی مصوبه دیگر نمایندگان مجلس، وزارت اطلاعات را موظف کردند با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در مدت ۳ ماه آیین‌نامه اجرایی قانون نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس را تهیه کند و با رای وکلای مجلس نحوه اعلام نظر وزارت اطلاعات درباره انتصاب افراد در مشاغل حساس نیز برای بررسی بیشتر  به کمیسیون مربوطه بازگشت.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 18 آذر 1394  7:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها