0

تشدید اختلاف امارات با سعودی‌ها بر سر چپاول استان‌های جنوبی یمن

 
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

تشدید اختلاف امارات با سعودی‌ها بر سر چپاول استان‌های جنوبی یمن

تحلیلگر یمنی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
تشدید اختلاف امارات با سعودی‌ها بر سر چپاول استان‌های جنوبی یمن

تحلیلگر سیاسی یمن گفت: ترور استاندار عدن توسط داعش نتیجه اختلاف عربستان و امارات بر سر چپاول استان‌های جنوبی یمن است.

خبرگزاری فارس: تشدید اختلاف امارات با سعودی‌ها بر سر چپاول استان‌های جنوبی یمن
 
  •  

«محمد علی الدیلمی» تحلیلگر سیاسی یمن در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا در خصوص پشت پرده ترور استاندار عدن اظهار داشت: ترور «جعفر سعید» که از سوی عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی این کشور به سمت استاندار عدن منصوب شده بود از شدت اختلاف بین امارات و عربستان بر سر سیطره بر استان‌های جنوبی و بخصوص شهر عدن پرده برداشت.

الدیلمی گفت: شهر عدن بزرگ‌ترین شهر جنوب یمن است، این شهر و دیگر استان‌های جنوبی این کشور این روزها شاهد ناامنی بی‌سابقه‌ای است عناصر القاعده و داعش شهرهای این استان را با پشتیبانی تجاوز ائتلاف سعودی تحت سیطره خود گرفتند.

وی افرود: حادثه سرنگونی یک بالگرد آپاجی امارات در پایگاه العند در استان لحج در چهارشنبه گذشته یعنی دو روز پس از وقوع انفجاری در این پایگاه صورت گرفت و این امر وجود اختلافات شدید بین عربستان و امارات این دو رقیبی که برای چپاول سهم بیش‌تری از استان‌های جنوبی یمن تقلا می‌کنند، برملا کرد.

تحلیلگر سیاسی یمن گفت: این رقابت بین سعودی‌ها و اماراتی‌ها زمانی آشکارتر شد که عربستان از متحدان خود که عناصر القاعده باشند خواست خالد بحاح را در هتل قصر عدن ترور کنند و این حمله با کشته شدن ده‌ها تن از نگهبانان هتل که وابسته به امارات بودند و همچنین چندین سرباز مزدور همراه شد.

الدیلمی تصریح کرد: بسیاری از منابع نظامی یمن بر این قضیه اتفاق نظر داشتند که عملیات علیه هتل قصر از سوی عناصر القاعده که وابسته به عربستان هستند صورت گرفت بنابراین در پی سیطره مزدوران هوادار منصور هادی بر شهر عدن طی روزهای آتی شاهد اختلافات بیش‌تر بین عربستان و امارات بر سر تقسیم نفوذشان در جنوب این کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/

سه شنبه 17 آذر 1394  7:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها