0

بورسیه تحصیلی در استرالیا؟؟؟؟؟

 
maya2015
maya2015
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1394 
تعداد پست ها : 595

بورسیه تحصیلی در استرالیا؟؟؟؟؟

 

 

می خواهیم بدانیم اخذ بورسیه در کشور استرالیا چه شرایطی دارد؟

 

بهتر است بدانید که بورسیه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در حد بسیار بسیار محدود بوده و بیشتر بورس ها در مقطع دکتری ارائه داده می شود. البته عموماً تمام پرونده های دکتری برای بورس بررسی می شود و معمولا افراد از این مرحله جواب های قابل قبولی دریافت کرده اند.

 

به طور کلی بورسیه و مهاجرت به استرالیا چند نوع می باشد:

 

بورسیه دولت استرالیا: دولت استرالیا چندین بورسیه برای دانشجویان خارجی قرار داده است که معمولا دانشجویان ایرانی را شامل نمی شود.

 

بورسیه دانشگاه ها و دانشکده های استرالیا: هر دانشگاه و هر دانشکده سهمیه خاص بورسیه دارد. این نوع بورس بسیار در استرالیا رایج است. هر دانشکده سالانه تعدادی دانشجو را برای رشته های خاص بورس می کند.

 

بورسیه موسسات و سازمان ها و افراد خاص: این بورس از طرف برخی افراد ثروتمند یا نامدار یا از طرف برخی سازمان ها مانند بانک ها به دانشجویان اهدا می شود. معمولا بورسیه خوابگاه ها از این نوع هستند.

 

همانطور که می دانید در استرالیا بورسیه الزاما به معنای پرداخت تمامی هزینه های زندگی دانشجویی و شهریه دانشجویی نیست. بسته به شرایط دانشجو بورسیه می تواند متفاوت باشد. افراد بر اساس انتخاب بورسیه می توانند از این فرصت ها استفاده نمایند.

 

برخی تنها شهریه دانشگاه و گاهی تنها کسری از شهریه دانشگاه را پرداخت می کنند و برخی تنها هزینه های زندگی و مهاجرت به استرالیا را می پردازند.

 

 در یک بورسیه ی کامل، شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی، رفت و آمد و هزینه سفر پرداخت می شود.

 

دانشجویان ایرانی بیشتر موفق به دریافت بورسیه ای می شوند که خاص دوره های تحقیقاتی ارشد و دکتراست و تقریباً در تمامی دانشگاه های استرالیا وجود دارد. این بورس هزینه تحصیل و بیمه دانشجویی را پوشش می دهد. دانشجویانی که این بورس را دریافت می کنند از طرف دانشگاه هزینه های زندگی آنها تقبل می شود.

 

در صورتی که مایل به دریافت بورس در دوره تحقیقاتی هستید بهتر است بدانید در صورتی که روی تز پیشنهادی دانشگاه کار کنید امکان دریافت بورس را بالا برده اید تا اینکه تز شخصی خود را ارائه دهید و به دنبال استاد راهنما باشید.

معمولا اساتید بر روی تز های معتبر و کار آمد سرمایه گذلری می کنند. بنابراین ارائه تز از طرف دانشجو بسیار مهم و قابل پیگیری می باشد و این موضوع پرونده شما را محکمتر و قوی تر خواهد کرد.

 

سه شنبه 17 آذر 1394  6:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها