0

تظاهرات اعتراضی علیه ترکیه و حضور نیروهای خارجی در عراق به هر شکل

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

تظاهرات اعتراضی علیه ترکیه و حضور نیروهای خارجی در عراق به هر شکل

تظاهرات اعتراضی علیه ترکیه و حضور نیروهای خارجی در عراق به هر شکل

بغداد - ایرنا - گروه های مقاومت اسلامی ، تحت عنوان الحشد الشعبی روز دوشنبه یک بیانیه مشترک در رد هرگونه ورود نیروهای زمینی خارجی به عراق منتشر کردند و هادی العامری دبیرکل بدر و فرمانده الحشد الشعبی عراقی ها را به تظاهرات اعتراض آمیز در روز شنبه آینده فراخواند.

 

به گزارش ایرنا، در بیانیه ای که العامری منتشر کرده از مردم این کشور خواسته است همانگونه که در میدان های جنگ علیه داعش تکفیری ایستادگی کرده اند، در برابر تجاوز نیز روز شنبه در میدان التحریر بغداد حاضر شده و بایستند.
وی تظاهرات روز شنبه آینده را اعتراض به حضور نظامی خارجی به هر شکل و عنوان ذکر کرد و گفت این تظاهرات به دلیل ورود یگان هایی از ارتش ترکیه به شمال عراق برنامه ریزی شده است؛ موضوعی که حکومت ، گروه های مقاومت و مقامات عراقی آن را نقض آشکار حاکمیت عراق توصیف کرده و آن را محکوم کرده اند.
همچنین گروه های مقاومت اسلامی نیز روز دوشنبه در بیانیه ای مشترک هرگونه حضور نیروی زمینی خارجی را رد کرده و اعلام کرده اند که آنها مصمم هستند که با ایجاد پایگاه های نظامی خارجی درخاک این کشور را تاراج کنند.
این گروه ها همچنین اقدام ترکیه را بخشی از سناریوی تقسیم عراق قلمداد کرده و اعلام کرده اند که به عراق یکپارچه متعهد خواهند ماند.
ده ها تن از عراقی ها روز یکشنبه در مرکز بغداد و در مقابل سفارت ترکیه تجمع کرده و شعار دادند.

سه شنبه 17 آذر 1394  10:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها