0

رییس جمهوری آذربایجان خواستار تسریع در اجرای دالان شمال -جنوب شد

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

رییس جمهوری آذربایجان خواستار تسریع در اجرای دالان شمال -جنوب شد

رییس جمهوری آذربایجان خواستار تسریع در اجرای دالان شمال -جنوب شد

باکو – ایرنا – الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان روز دوشنبه فرمان سرعت بخشیدن به کارهای تکمیل دالان حمل و نقل شمال – جنوب در خاک این کشور را صادر کرد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از سایت رسمی رییس جمهوری آذربایجان، در این فرمان بر ضرورت انجام اقدامات تعویق ناپذیر جهت اتصال خطوط ریلی این کشور و جمهوری اسلامی ایران با هدف استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های ترانزیتی موجود در چارچوب تکمیل دالان حمل و نقل شمال – جنوب، تاکید شده است.
در فرمان رییس جمهوری آذربایجان آمده است: با توجه به اهمیت مشارکت در اجرای دالان حمل و نقل شمال – جنوب وزارت امور خارجه به همراه وزارت اقتصاد و صنعت و شرکت راه آهن پیش نویس توافقنامه چارچوبی میان جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در باره اتصال خطوط ریلی دو کشور و نیز پیش نویس توافقنامه میان جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در باره تامین مالی و ساخت پل ریلی بر روی رودخانه مرزی آستارا را با نهادهای مربوطه ایران هماهنگ کرده و به رییس جمهوری آذربایجان ارایه کنند.
طبق این فرمان رییس جمهوری آذربایجان، طراحی و ساخت بخش خط ریلی از ترمینال راه آهن شهرستان آستارای جمهوری آذربایجان تا مرز جمهوری اسلامی ایران و نیز ساخت پل ریلی بر روی رودخانه مرزی آستارا به شرکت راه آهن جمهوری آذربایجان واگذار می شود .
رییس جمهوری آذربایجان با این فرمان از کمیته دولتی گمرک و نیروی مرزبانی این کشور خواستار فراهم شدن شرایط لازم ایجاد زیرساختهای مرزی در رابطه با ساخت پل ریلی بر روی رودخانه مرزی آستارا شد .
هیات دولت جمهوری آذربایجان موظف به انجام اقدامات ضروری برای اختصاص قطعه زمین مورد نیاز جهت اجرای طرح های زیر ساختی مذکور و وزارت دارایی نیز به اجرای تامین مالی این پروژه ها شدند.
طرح تکمیل دالان شمال جنوب شامل حمل و نقل ترانزیتی محموله ها از اروپا و از طریق روسیه، جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران به خلیج فارس و بالعکس می باشد.
اجرای این طرح موجب افزایش ظرفیت های ترانزیتی روسیه ، جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران می شود .

سه شنبه 17 آذر 1394  10:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها