0

برف و یخبندان دانش آموزان برخی استان ها را خانه نشین کرد

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

برف و یخبندان دانش آموزان برخی استان ها را خانه نشین کرد

برف و یخبندان دانش آموزان برخی استان ها را خانه نشین کرد

استان ها- ایرنا- بارش برف، یخبندان و لغزندگی خیابان ها، مدرسه های نوبت صبح برخی استان ها را روز سه شنبه تعطیل و دانش آموزان را خانه نشین کرد.

 

بارش برف که از روز شنبه هفته جاری در بسیاری از نقاط کشور آغاز شده بود؛ کولاک، یخبندان و لغزندگی معابر را به دنبال داشت.
براین اساس از روز یکشنبه اداره های آموزش وپروررش استان های برفگیر کشور به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان، مدارس را تعطیل اعلام کردند.
امروز (سه شنبه) نیز برخی مدارس استان های خراسان شمالی، گیلان، سمنان، اصفهان، لرستان تعطیل اعلام شده است.
بارش برف در چند روز گذشته باعث کاهش شدید دما و همچنین کندی تردد شد؛ براساس پیش بینی هواشناسی سامانه بارشی امروز از کشور خارج می شود.
* بجنورد
مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خراسان شمالی گفت: به دلیل بارش برف و لغزندگی جاده ها مدارس ابتدایی و متوسطه در برخی شهرستان های استان در نوبت صبح سه شنبه تعطیل شد.
علی قلیزاده افزود: مدارس ابتدایی گرمه، ایور، درق و شهرجاجرم، بخش مرکزی و بخش شوقان در نوبت صبح و مدارس ابتدایی و متوسطه اول مجتمع های روستایی شهرستان گرمه تعطیل اعلام شد.
قلیزاده اضافه کرد: درصورت تغییر شرایط جوی و احتمال تعطیلی مدارس در نوبت عصر، این اداره کل اطلاع رسانی خواهد کرد.
بارش برف که از اوایل شب گذشته در خراسان شمالی آغاز شده همچنان در برخی نقاط استان ادامه دارد و حتی به علت کولاک شدید و مه غیظ برخی راه های ارتباطی این استان بسته شده است.
طبق گزارش اداره کل هواشناسی استان خراسان شمالی وضعیت ناپایداری جوی در این منطقه ادامه دارد.
3007/1744/
*رشت
مدیرکل آموزش وپرورش گیلان گفت: مدارس سه شهر استان روز سه شنبه به دلیل یخبندان تعطیل است.
مهدی حاجتی افزود: به علت یخبندان و مشکل تردد دانش آموزان، مدارس همه مقاطع تحصیلی دیلمان از توابع شهرستان سیاهکل، عمارلو رودبار و مدارس کوهستانی رحیم آباد شهرستان رودسر امروز تعطیل است.
وی گفت: مدارس نوبت صبح و عصر همه مدارس دیلمان و عمارلو رودبار دیروز (دوشنبه) نیز به دلیل بارش برف تعطیل بود.
7286/2007
* کاشان
بارش برف، یخبندان و کولاک، مدارس بخش های قمصر و برزک کاشان در استان اصفهان را در مقاطع مختلف تحصیلی در روز سه شنبه به تعطیلی کشاند.
محمود خدمتیمدیر آموزش وپرورش کاشان به ایرنا گفت: تمام مدارس این دو بخش به علت ریزش برف، سردی هوا و لغزندگی خیابان ها تعطیل است.
حدود یکهزار و 600 دانش آموز در بخش های قمصر و برزک از توابع کاشان به تحصیل اشتغال دارند.
6136/6021
*خرم آباد
فرماندار سلسله در لرستان از تعطیلی مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در دو نوبت صبح و عصر سه شنبه در این شهرستان خبر داد.
قدرت الله فلاح نژاد در گفت وگو با ایرنا افزود: سردی هوا سبب افت فشار گاز در این شهرستان شده به طوری که اکنون برای تامین گاز مشترکان خانگی ، گاز ادارات، ارگان ها و نهادهای عمومی شهرستان قطع شده است.
وی اظهار داشت: با توجه به سردی هوا و تامین نشدن گاز مدارس، کلیه مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستان در دو نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام می شود.
طی دو روز گذشته دمای هوا در برخی نقاط استان لرستان 16درجه کاهش یافته است.
7265/6060
*سمنان
آموزش وپرورش استان سمنان به علت کاهش دمای هوا، یخبندان و بارندگی، برخی مدارس این استان را در روز سه شنبه در دو شهرستان شاهرود و مهدیشهر تعطیل اعلام کرد.
حسین گل هاشم مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به ایرنا گفت: همه مدارس ابتدایی شهرستان مهدیشهر امروز تعطیل است و مدارس مقاطع اول و دوم متوسطه نیز از ساعت 9 و 30 دقیقه آغاز به کار می کنند.
وی افزود : در شهرستان شاهرود نیز همه مدارس مقطع ابتدایی و دور اول متوسطه تعطیل هستند.
گلهاشم تاکید کرد : مدارس تمام مقاطع تحصیلی در بخش بسطام شهرستان شاهرود نیز تعطیل اعلام شده اند.
کاهش دمای هوا و بارش باران و برف از دو شب گذشته در نقاط مختلف استان سمنان آغاز شد که از صبح دیروز شدت گرفت و به پیش بینی هواشناسی، این سامانه عصر امروز از استان سمنان خارج می شود.
6103/6026
*اصفهان
مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بارش برف و یخبندان مدارس ابتدایی سه شهر از شهرهای استان اصفهان را روز سه شنبه به تعطیلی کشاند.
علیرضا مهدی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:مدارس نوبت صبح شهرهای خوانسار، نطنز و میمه امروز تعطیل است.
بارش برف از روز گذشته در برخی شهرستانهای استان اصفهان موجب کاهش دما ، یخبندان و کندی تردد در جاده ها و راه های روستایی شده است.

سه شنبه 17 آذر 1394  10:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها