0

نماینده بان کی مون:گفت وگوهای صلح یمن هفته آینده آغاز می شود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

نماینده بان کی مون:گفت وگوهای صلح یمن هفته آینده آغاز می شود

نماینده ویژه سازمان ملل در یمن اعلام کرد، بدنبال مذاکرات طولانی خود با طرف های درگیر در این کشور در هفته های گذشته، سرانجام آنها توافق کرده اند که دور تازه گفت وگوهای صلح را روز 15 دسامبر (24آذر) در ژنو از سر گیرند.

 

«اسماعیل شیخ احمد» نماینده وِیژه دبیرکل سازمان ملل در یمن روز دوشنبه به خبرنگاران گفت، در پی گفت وگوهای فشرده چند هفته اخیر خود با نمایندگان انصارالله و دولت مخلوع یمن و شماری ازکشورهای منطقه و جهان طرفین توافق کرده اند که در روز 15 ماه دسامبر همزمان با برقراری یک آتش بس موقت گفت وگوهای صلح را در ژنو آغاز کنند.
وی افزود: پایان بخشیدن به رنج و مشقت مردم یمن و ایجاد اعتماد و احترام متقابل میان طرفین تنها از راه گفت وگوهای جامع و صلح آمیز میسر خواهد بود.
وی تصریح کرد، هدف از برگزاری این گفت وگوها دست یابی به طرحی عملی برای اجرای قطعنامه های شورای امنیت از جمله تدابیر مصوب آوریل سال 2015 که در آن بر ترک فوری مخاصمه و خودداری از اقدامات خشونت آمیز تاکید شده است، خواهد بود.
اسماعیل شیخ احمد در این نشست مطبوعاتی از همه کشورهایی که با مشارکت خود زمینه لازم را برای دست یابی توافق اولیه میان طرفین فراهم کرده اند قدردانی کرد و افزود، نسبت به نتایج گفت وگوهای هفته آینده بسیار خوشبین است.
وی به نمایندگی از دبیرکل سازمان ملل از طرفین درگیر خواست تا با پایبندی نسبت به مقررات آتش بسی که قرار است روز 15 دسامبر آغاز شود زمینه مناسبی برای ادامه گفت وگو های صلح بوجود آورند و سبب پیدایش امید وخوش بینی در مردم یمن بشوند.
عربستان به همراه ائتلافی متشکل از برخی کشور عربی و با حمایت آمریکا از ششم فروردین سالجاری(1394) حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات، تاکنون ده ها هزار یمنی ازجمله زنان و کودکان کشته و یا زخمی شده و میلیون ها نفر نیز آواره و 80 درصد تاسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 17 آذر 1394  9:08 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها