0

ارتش‌های اشغالگر عربستان، امارات و بحرین در کدام مناطق یمن حضور دارند؟

 
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

ارتش‌های اشغالگر عربستان، امارات و بحرین در کدام مناطق یمن حضور دارند؟

ارتش‌های اشغالگر عربستان، امارات و بحرین در کدام مناطق یمن حضور دارند؟

منابع ویژه ارتش یمن تاکید کردند، مشارکت و همکاری نیروهای اشغالگر ارتش سعودی، اماراتی و بحرینی در ستیز تروریست‌ها با نیروهای یمنی محدود به استان‌های جنوبی این کشور نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: ارتش‌های اشغالگر عربستان، امارات و بحرین در کدام مناطق یمن حضور دارند؟
 
  •  

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا، در پی اعتراف ارتش عربستان و امارات به مشارکت در نبرد زمینی در یمن و به خصوص در استان‌های جنوبی این کشور منابعی ویژه از ارتش یمن تاکید کردند، ارتش عربستان تنها در استان‌های جنوبی حضور ندارد، بلکه در مناطق مختلف این کشور با تروریست‌ها علیه نیروهای یمنی همکاری می‌کند.

این منابع افزودند: تروریست‌های مزدور و افسران سودانی، اماراتی و بحرینی همچنان به طور علنی در کنار رژیم آل سعود در مناطق مختلف یمن با نیروهای یمنی جنگ می‌کنند.

ارتش اشغالگر عربستان با عناصر تروریستی خود در درگیری‌های شدید استان «مأرب» حضور دارد تا به مزدوران خود و شبه نظامیان طرفدار منصور هادی برای سیطره مجدد بر این استان کمک کند.

استان «تعز» که در جنوب یمن واقع است یکی از مهم‌ترین جبهه‌های نبرد بین کمیته‌های انقلابی و ارتش عربستان است.

در استان «شبوه» نیز نظامیان ارتش سعودی برای آموزش عناصر تروریستی و فرماندهی و نظارت بر نبردها حضور دارند.

ارتش عربستان همچنین در مناطقی در استان «حضرموت» حضور دارد که تحت سلطه گروهک تروریستی داعش است.

منابع ویژه ارتش یمن به خبرنگار فارس گفتند که ارتش عربستان با گروه‌های تروریستی از جمله القاعده، داعش و شبه نظامیان منصور هادی برای مستقر کردن تجهیزات نظامی خود اعم از توپخانه و راکت اندازها هماهنگی‌های ویژه‌ای دارد.

کمیته‌های انقلابی یمن می‌گویند، ارتش عربستان در شهرهایی از استان «مارب» نیز حضور داشته و به تروریست‌ها و شبه نظامیان منصور هادی در این استان کمک می‌کند.

بر اساس اعلام منابع ویزه ارتش یمن، افسرانی از ارتش امارات و بحرین عملیات در استان عدن را فرماندهی کرده و آنها به طور اساسی در استان‌های جنوبی یمن حضور دارند.

افسرانی اماراتی بر اتاق عملیات در «عدن» نظارت داشته و نبردهای این استان را مدیریت می‌کنند.

در استان «أب»،نیروهای اماراتی با کمک ارتش مزدور سودان در برخی شهرهای این استان حضور دارند.

افسرانی اماراتی هم نبردهایی را که در استان مأرب در شرق یمن جریان دارد فرماندهی می‌کنند.

البته حضور نظامیان اشغالگران خارجی در یمن محدود به ارتش عربستان و امارات نمی‌شود، ارتش یمن همچنین از حضور قابل ملاحظه نظامیانی از ارتش بحرین در کنار ارتش سعودی در استان‌های«تعز» و «مأرب» خبر می‌دهد.

بنابراین حضور نیروهای خارجی و تروریستی در جنوب یمن که درصدد سیطره بر بخش‌هایی از این منطقه هستند بر همگان روشن است و نیازی به تحقیق و تحلیل ندارد.

در استان «حضرموت»، داعش و القاعده این استان نفت‌خیز و ساحل پهناور آن را بین خود تقسیم کرده‌اند، این در حالی است که هادی وزیران خود را به استان عدن فراخوانده تا دولتی را که خواهان آن است، تشکیل دهد و این در حالی است که این خطه از سرزمین یمن با گام‌های مزدوران متجاوز سعودی، اماراتی، سودانی، پاکستانی و کلمبیایی آلوده شده است.

از سوی دیگر و در نتیجه اختلاف بین منصور هادی با خالد بحاح، نخست وزیر دولت فراری یمن ترجیح داده به مأرب برود تا حضور خود را در بخش دیگری از سرزمین یمن محکم کند.

آنچه که در بالا به آن پرداخته شد نقشه سیاسی یمن به خصوص در جنوب این کشور در نتیجه رفتارهای خائنان به یمن بود که زمینه ساز حضور القاعده و داعش و متجاوزان اشغالگر به خاک یمن شدند.

انتهای پیام/

دوشنبه 16 آذر 1394  9:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها