0

خطرات نوشیدنی های غیرالکلی برای دندان ها

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

خطرات نوشیدنی های غیرالکلی برای دندان ها

آیا با نوشیدنی های غیر الکلی نیز برایمان مشکلی به وجود خواهد آمد یا خیر؟مضرات این نوشیدنی ها برای دندانهایمان چقدر است و می توانیم با خیال راحت از این نوشیدنی ها استفاده کنیم توصیه دندانپزشکان در این زمینه چیست؟

محققان به تازگی دریافته‌اند که اکثر نوشیدنی‌های غیرالکلی و نوشیدنی‌های ورزشی ضخامت مینای دندان را تا یک سوم کاهش می‌دهند.

محققان به تازگی دریافته‌اند که اکثر نوشیدنی‌های غیرالکلی و نوشیدنی‌های ورزشی ضخامت مینای دندان را تا یک سوم کاهش می‌دهند. در همین زمینه، محققان ۲۳ نوشیدنی بدون قند از جمله نوشیدنی‌های بدون الکل و نوشیدنی‌های ورزشی را مورد آزمایش قرار داده و دریافتند که آن دسته از نوشیدنی‌هایی که حاوی مواد اسیدی اضافه شده بوده و آنهایی که میزان pH پائینی دارند می‌توانند آسیب‌های قابل سنجشی به مینای دندان وارد کنند، حتی اگر قند نداشته باشند.
در شرایطی که اکثر مردم احتمالا از ارتباط بین قند و پوسیدگی دندان آگاه هستند، چیزی که ممکن است چندان از آن آگاه نباشند ماهیت این ارتباط و این مسئله است که نوشیدنی‌هایی که اسیدی هستند، چه دارای قند باشند یا نباشند، می‌توانند برای دندان‌های ما مضر باشند.
قند یکی از عوامل مرتبط با پوسیدگی دندان است زیرا باعث ایجاد رسوب بر سطح دندان شده که باکتری‌ها آن را هضم و به اسید تبدیل می‌کنند. در واقع این اسید از طریق از بین بردن لایه بیرونی مینای دندان به آن حمله می‌کند. بنابراین، نوشیدنی‌هایی که اسیدی هستند، چه حاوی قند یا بدون آن، می‌توانند باعث فرسایش دندان شوند.
بسیاری از مردم از این مسئله آگاه نیستند که وقتی میزان مصرف قند خود را کم می‌کنند این مسئله به کم شدن خطر پوسیدگی دندان می‌انجامد. ترکیب شیمیایی اسیدها در برخی غذاها و نوشیدنی‌ها می‌تواند شرایط را برای پوسیدگی دندان فراهم کند. در آغاز، این اسید به مرور سطح مینای دندان را از بین می‌برد، اما بعد از آن، اگر به مرحله‌ی پیشرفته‌تری برسد، می‌تواند به مغز دندان نفوذ کند.

 

(منبع: medicinenet)

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 16 آذر 1394  2:01 PM
تشکرات از این پست
hanane
دسترسی سریع به انجمن ها