0

حمله بزرگ مهاجمان نقابدار به یک پاسگاه پلیس در شمال غرب چین

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

حمله بزرگ مهاجمان نقابدار به یک پاسگاه پلیس در شمال غرب چین

حمله بزرگ مهاجمان نقابدار به یک پاسگاه پلیس در شمال غرب چین

پکن - ایرنا - گروهی از افراد نقابدار و مسلح به انواع سلاح های سرد با حمله به یک مرکز ایست بازرسی در منطقه خودمختار مغولستان داخلی چین، علاوه بر زخمی کردن بیش از 10 مامور پلیس خسارت سنگینی نیز به این مرکز وارد کردند.

 

به گزارش ایرنا، مغولستان داخلی منطقه ای در شمال غرب چین است که هرازگاهی شاهد چنین اتفاقاتی است. مغولستان داخلی یک منطقه خودمختار با ترکیبی از اقلیت های قومی است که اکثر آنان را نژاد مغول تشکیل می دهد.
آنچنان که رسانه های گروهی چین امروز - دوشنبه - گزارش کردند در حمله به بخش «اجین باتر» مغولستان داخلی نزدیک به 100 نفر مهاجم در این حمله بزرگ مشارکت داشته اند.
اگرچه جزییات زیادی در این باره منتشر نشده است اما مهاجمان به ساختمان پلیس که مسئولیت گشت و بازرسی منطقه را بر عهده داشتند حمله کرده و خساراتی به آن وارد کرده اند.
«چاینا نیوز» در گزارشی اعلام کرد که هنوز انگیزه افراد ناشناس از این حمله اعلام نشده اما پلیس در جستجوی مهاجمانی است که پس از حمله متواری شده اند.
رسانه های گروهی چین زمان این حمله را دیروز (یکشنبه) اعلام کردند. این منطقه پیشتر نیز شاهد بروز تنش میان اقلیت های قومی و نژاد «هان» (اصلی ترین نژاد مردم چین) بوده است.
مرکز خبری چین نیز گزارش کرده است که این مهاجمان با خود، چاقو، چماق و اسپری فلفل همراه داشتند و با استفاده از تجهیزات پلیس بخش هایی از ساختمان و شماری از خودروهای آنان را تخریب کرده اند.
آنان پس از غارت ساختمان ایست و بازرسی پلیس و به یغما بردن پول ها و تلفن های همراه و بسیاری از تجهیزات دیگر از محل گریختند.
نسخه چینی روزنامه گلوبال تایمز نیز در گزارشی اعلام کرد که این حمله ساعت 3 بامداد یکشنبه رخ داد که در جریان آن 14 دستگاه خودرو پلیس به کلی نابود شده و 13 تن از ماموران نیز به شدت زخمی شده اند.
طی سال های گذشته استان مغولستان داخلی چین به واسطه نارضایتی برخی ساکنان آن به جهت اقدامات دولت چین در طرح هایی از جمله بیابان زدایی که بعضا به نابودی چراگاه های سنتی منجر شده، شاهد ناآرامی هایی بوده است.
شش ماه پیش در استان «هو نن» در مرکز چین نیز شماری از مردم عصبانی از مرگ یک فرد سالمند تجمع کرده و به دنبال آن صدها نفر به مرکز پلیس یورش برده و با ماموران درگیر شدند.
در همان زمان گروهی از افراد مسلح به چاقو و تبر در منطقه سین کیانگ در شمال غرب چین یک مرکز پلیس را مورد حمله قرار دادند.
ماه آوریل سالجاری (فروردین - اردیبهشت) نیز در منطقه مغولستان داخلی چین به دلیل تنش های قومیتی صدها نفر به مراکز پلیس حمله کردند که برای آرام کردن این معترضان دو هزار نیروی مامور ضد شورش به منطقه اعزام شد.
در جریان آن اعتراضات دستکم 100 نفر زخمی و یک نفر نیز کشته شد.
در سال 2011 نیز در جریان درگیری هایی مشابه در این منطقه دو نفر از نژاد مغول کشته شدند.

دوشنبه 16 آذر 1394  10:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها