0

احتمال سفر رییس جمهوری افغانستان به اسلام آباد قوت گرفت

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

احتمال سفر رییس جمهوری افغانستان به اسلام آباد قوت گرفت

احتمال سفر رییس جمهوری افغانستان به اسلام آباد قوت گرفت

اسلام آباد - ایرنا - روز گذشته یک هیات رسمی افغانستان متشکل از مسئولان امنیتی و رییس تشریفات ریاست جمهوری این کشور با سفر به اسلام آباد، درخصوص مقدمات سفر احتمالی اشرف غنی به اسلام آباد در روز چهارشنبه آینده با هدف شرکت در کنفرانس 'قلب آسیا'، با مقامات و مسئولان ذیربط پاکستان گفت و گو کردند.

 

به گفته برخی منابع پاکستانی، سفر این هیات حکایت از آن دارد که اشرف غنی به دعوت رسمی محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان برای سفر به اسلام آباد در هفته جاری پاسخ مثبت داده است. نواز شریف چند روز پیش در حاشیه اجلاس تغییرات آب و هوا در پاریس با اشرف غنی دیدار و از وی برای شرکت در کنفرانس 'روند استانبول-قلب آسیا' رسما دعوت کرد.
بدون تردید، حضور اشرف غنی در این کنفرانس مربوط به افغانستان، می تواند تاثیر قابل توجهی در وزن و اثرگذاری آن داشته باشد.
به هرحال، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان روز گذشته و در تازه ترین اظهار نظر در این باره، گفته است: هنوز سه روز دیگر تا زمان برگزاری کنفرانس 'روند استانبول-قلب آسیا' به میزبانی اسلام آباد زمان باقی است و فعلا وقت داریم در این باره تصمیم گیری کنیم.
پاکستان همچنین منتظر دریافت پاسخ رسمی از سوی دولت هند برای حضور خانم سوشما سواراج وزیر امور خارجه این کشور در کنفرانس قلب آسیا است.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از جمله شرکت کنندگان در این کنفرانس مهم خواهد بود. این کنفرانس با محوریت کمک به حل مسایل افغانستان برگزار می شود. ظریف قرار است در حاشیه این کنفرانس دیدارهای دوجانبه با برخی همتایان خود و مقامات شرکت کننده داشته باشد.
همچنین وزیران امور خارجه چین، افغانستان، تاجیکستان، معاون وزیر امور خارجه آمریکا، نماینده ویژه دولت روسیه در امور افغانستان و برخی دیگر از وزیران خارجه کشورهای منطقه ای و اروپایی و نمایندگانی از نهادهای بین المللی در این کنفرانس شرکت خواهند کرد.

دوشنبه 16 آذر 1394  10:49 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها