0

سرما و یخنبدان مدارس برخی استانهای کشور را به تعطیلی کشاند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

سرما و یخنبدان مدارس برخی استانهای کشور را به تعطیلی کشاند

مدارس برخی از استانهای کشور روز دوشنبه به دلیل برف، کولاک شدید و یخنبدان تعطیل شده است .

 


بارش برف که از عصر شنبه یا یکشنبه شب در برخی استان های آغاز شد؛ کاهش شدید دمای هوا، یخبندان و لغزندگی معابر را به دنبال داشته است که این امر موجب تعطیلی مدارس در برخی مناطق کشور شده است.
زنجان - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مدارس تمامی مقاطع تحصیلی استان به علت بارش برف، کولاک شدید و سرمای هوا و یخبندان در نوبت صبح امروز دوشنبه تعطیل است.
مرتضی تمجیدی افزود: در صورت تداوم این وضعیت جوی و تعطیلی مدارس نوبت عصر تا ساعت 11 قبل از ظهر امروز اعلام خواهد شد.

کرج - ایرنا- مدارس تمامی مقاطع تحصیلی نوبت صبح روز دوشنبه استان البرز به دلیل بارش برف تعطیل اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان البرز، به دلیل بارش برف که از روز گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد موجب سرمای هوا و لغزندگی معابر استان شده ؛ مدارس مقاطع مختلف تحصیلی صبح استان روز دوشنبه تعطیل است .
هم اکنون در تمام مناطق استان البرز شاهد بارش برف هستیم که در صورت شدت آن، از سوی آموزش و پرورش استان برای تعطیلی مدارس در نوبت بعد از ظهر امروز تصمیم گیری خواهد شد.

تبریز - ایرنا- آموزش و پرورش آذربایجان شرقی مدارس تعدادی از شهرستان های استان را به خاطر تداوم بارش برف و کاهش دمای هوا برای روز دوشنبه تعطیل اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان ، مدارس شهرستان های ورزقان ، چاراویماق ، سراب ، مهربان ، بخش نظرکهریزی شهرستان هشترود، ، بخش های ترکمانچای ، کندوان و کاغذکنان شهرستان میانه ، بخش خراجوی شهرستان مراغه و همچنین مدارس روستاهای شهرستان اهر در تمام مقاطع تحصیلی برای نوبت صبح تعطیل است .
بر پایه این گزارش ، مقاطع ابتدایی و دوره اول دبیرستان های عجب شیر و تسوج در نوبت صبح تعطیل بوده و زنگ مدارس پیش دبستانی و ابتدائی شهرستان هوراند هم با یک ساعت تاخیر نواخته می شود.
همچنین مدارس روستاهای شهرستان هشترود در تمام مقاطع و مدارس شهری در مقاطع پیش دبستانی و ابتدائی تعطیل است.
تمام مدارس روستاهای شهرستان میانه ، آچاچی و تیکمه داش همچنین مدارس پیش دبستانی و ابتدائی بستان آباد تعطیل اعلام شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سراب هم تمام کلاس های این دانشگاه در روز دوشنبه تعطیل خواهد بود.
همچنین بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه های آزاد اسلامی بستان آباد و ورزقان ، کلاس های این دو واحد دانشگاهی روز دوشنبه از ساعت 10 شروع می شود.

شاهرود - ایرنا - بارش نخستین برف پاییزی که از آخرین ساعت های شب گذشته آغاز شد چهره شهر شاهرود را سفید پوش کزدخ و مدارس این شهر را به تعطیلی کشاند.
سید حبیب الله میر ابوالحسنی رئیس آموزش و پرورش شهرستان شاهرود در این خصوص به ایرنا گفت : تمامی مدارس ابتدایی ،استثنایی و پیش دبستانی در این شهرستان به علت بارش برف تعطیل است.

مهاباد - ایرنا - تداوم بارش برف، کولاک و یخبندان شدید در شهرستان مهاباد در جنوب آذربایجان غربی موجب تعطیلی مدارس مقاطع مختلف تحصیلی در روز دوشنبه شد.
به گزارش اداره آموزش و پرورش شهرستان مهاباد با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:همه مدارس مقاطع تحصیلی در مناطق شهری و روستایی مهاباد در نوبت صبح به علت ادامه بارش برف و کولاک شدید تعطیل است.
مدیریت آموزش و پرورش مهاباد سرما و کولاک شدید را علت تعطیلی مدارس اعلام کرده است.
براساس اعلام این مدیریت در مورد تعطیلی نوبت بعد از ظهر دوشنبه هنوز تصمیم گیری نشده است.
بارش برف که از اواخر روز چهارشنبه شهرستان مهاباد را فرا گرفته است و همچنان ادامه دارد و در مناطق شهری به حدود 20 سانتیمتر و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به بیش از نیم متر رسیده است.

همدان - ایرنا - سرپرست اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان گفت: برخی از مدارس این استان به دلیل بارش برف، سردی هوا و لغزنده بودن معابر و خیابان ها در نوبت صبح روز دوشنبه تعطیل است.
محمد پورداود افزود: به علت بارش برف، سرمای هوا و لغزندگی سطح معابر و به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان و فرهنگیان مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه اول در همه شهرستانها و مناطق ملایر، نهاوند، سامن ، اسدآباد، جوکار و خزل در نوبت صبح روز دوشنبه تعطیل است.
وی اضافه کرد: همچنین همه دوره های تحصیلی در نواحی یک و دو همدان، بهار، ، گل تپه ، قروه درجزین، لالجین، کبودراهنگ ، تویسرکان، سردرود ، قلقلرود، قهاوند و رزن در نوبت صبح روز دوشنبه تعطیل است.

ارومیه- ایرنا- مسئول اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: به علت بارش شدید برف، کولاک، یخبندان و سردی هوا مدارس برخی از مناطق استان از جمله هشت شهر استان روز دوشنبه در نوبت صبح تعطیل است.
مهدی محمدپور شامگاه یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: مدارس شهرستان های اشنویه، نقده، پیرانشهر، بوکان، مهاباد، سیلوانا و صومای برادوست و انزل در تمامی مقاطع تحصیلی، نواحی یک و دو ارومیه در مقطع ابتدایی و متوسطه اول(راهنمایی)، شهرستان سردشت در مقطع ابتدایی و مدارس روستایی شهرستان تکاب در تمامی مقاطع تعطیل است.
وی اظهار کرد: بقیه مدارس استان همچنان طبق روال عادی روزانه دایر بوده و در صورت تعطیلی از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.
وی ادامه داد: خبر تعطیلی و یا دایر بودن مدارس مناطق مختلف این استان در ساعاتی دیگر اعلام می شود.
همچنین اداره روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه اعلام کرد: به علت بارش برف تمامی فعالیت آموزشی و کلاس های این دانشگاه نیز در ساعت 8.30 تا 10.30 برگزار نمی شود.

سنندج- ایرنا- رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان گفت: به علت ادامه بارش برف، سرمای هوا ، یخبندان و لغزندگی معابر، مدارس برخی از شهرستان های کردستان روز دوشنبه تعطیل شد.
علیرضا منتشلو یکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: تمام مدارس شهر و روستای شهرستان های سقز، بیجار، دیواندره و منطقه کرانی روز دوشنبه تعطیل است.
وی گفت: همچنین مدارس ابتدایی و متوسطه اول (راهنمایی) شهرستان های مریوان، قروه، بانه و منطقه سریش اباد در سطح شهر و روستا دوشنبه تعطیل است.
به گفته وی همچنین مدارس ابتدایی شهر و روستای شهرستان های سنندج، کامیاران، سرواباد، دهگلان و مناطق کلاترزان و موچش در نوبت صبح فردا تعطیل است.

کرمانشاه - ایرنا - روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان کرمانشاه یکشنبه شب در اطلاعیه ای مدارس مقطع ابتدایی 11 شهرستان استان را در روز دوشنبه به علت برودت هوا و یخبندان تعطیل اعلام کرد.
بر اساس این اطلاعیه مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستانهای کرمانشاه، کنگاور، صحنه، هرسین، سنقروکلیایی، اسلام آبادغرب، دالاهو، پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی تعطیل است.
براساس این اطلاعیه مدارس مقطع متوسطه اول و دوم شهرستانهای فوق نیز با دو ساعت تاخیر شروع می شود.

ایلام - ایرنا - مدیرکل بحران استان ایلام گفت: با توجه به شرایط نامساعد جوی و سرمای هوا، فعالیت مدارس، ادارات و دیگر بخش های اداری و آموزشی ایلام روز دوشنبه با 2 ساعت تاخیر آغاز می شود.
احمد کرمی شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام، مدارس مقاطع مختلف تحصیلی، مهدهای کودک و ادارات و بانک های شهرستان های ایلام، ملکشاهی، ایوان، چرداول و بخش های تابعه و همچنین بخش میمه و زرین آباد با 2 ساعت تاخیر فعالیت های خود را آغاز می کنند.
وی افزود: این تصمیم با توجه به بارش برف و سرمای شدید هوا گرفته شده است بنابراین فعالیت های آموزشی و اداری روز دوشنبه ساعت 9 صبح شروع خواهد شد.
کرمی تاکید کرد: این تاخیر در شروع فعالیت شامل دستگاه های امدادی و خدمات رسانی نمی شود.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 16 آذر 1394  9:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها