0

شناسنامه ویتامین ب یک.

 
ahmadfarm
ahmadfarm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 7792
محل سکونت : خراسان رضوی

شناسنامه ویتامین ب یک.

 شناسنامه ویتامین ب یک..🔱


من از گروه ویتامین هاى ب بوده و به ویتامین ب 1 مشهور شده ام به من انورین ویتامین هم مى گویند، من عامل ضد عصبانیت لقب داشته و براى دستگاه گوارش ، قلب ، ریه نهایت لزوم را دارم . کمبود من در دستگاه گوارشى اختلالات نظیر: بى اشتهایى ، یبوست و نفخ معده تولید مى کند. در قلب ، کمبود من باعث طپش قلب توام با تنگى نفس شده کمى فشار خون و نارسایى قلب را به وجود مى آورد. بزرگترین عارضه گرسنگى پنهانى من بیمارى بربرى است که در گذشته در خاور دور که غذاى آنها منحصر به برنج سفید کرده بود به صورت یک بیمارى بومى وجود داشت و گاهگاهى سرایت آن شدت پیدا کرده و کشت و کشتار بیداد مى کرد بربرى نوعى فلج است که از پاها شروع شده و بدست مى رسد و ممکن است به عضلات سینه و حجاب حاجز هم برسد، این بیمارى مبتلایان را لمس و فلج کرده و آنهایى که مى توانند راه بروند مجبورند با پاهاى ورم کرده و بى حس شده خود لنگان لنگان قدم برداشته و تلو تلو خوران بجلو بروند، این بیمارى نه تنها در انسان بلکه در پرندگانى که با برنج سفید کرده تغذیه مى شوند ظاهر مى گردد.

خوشبختانه در سواحل دریاى مازندران با این که قوت غالب کارگران و کشاورزان و اشخاص بى بضاعت برنج سفید کرده است معذلک هرگز این بیمارى به صورت بومى در نیامده و بطور کامل دیده نشده است .  علت این امر را بایستى در اثر نفوذ اسلام و قدرت ایمان مردم دانست ، زیرا مردم این نواحى بخوردن مشروب عادت ندارند و تعداد معدودى مردم شهرنشین که تازه بخوردن آن عادت کرده اند بحد کافى غذاهاى ویتامین دار مصرف مى کنند و غالبا کته را با ماست یا پنیر و یا شکر سرخ همراه کرده و میل مى نمایند - اغنیا نیز همیشه  برنج را با خورشت هاى گوناگون و سبزى تناول مى نمایند و در سال هاى قبل چند مورد بیمار بربرى در مازندران پیدا شدند که پس از تحقیق معلوم شد الکلى مى باشند. بارى همه روزه میلیونها نفر از اختلالات معدى ، سلسله ى اعصاب ، قلب و عروق رنج مى برند و پزشکان از فرآورده هاى مصنوعى من براى آنها تجویز مى نمایند و غذاشناسان توصیه مى کنند که بهتر است براى رفع گرسنگى این ویتامین به فرآورده هاى طبیعى از قبیل میوه ها و سبزیها توجه شود.

من محلول در آب بوده و با عرق دفع مى شوم و کسانى که در فصل گرما زیاد کار مى کنند بایستى از من زیاد استفاده کنند، من در سبوس گندم و جو، در پوست شلتوک برنج و انواع خربوزه مخصوصا گرمک و همچنین در کاهو - هویج - اسفناج - کلم - گردو - بادام - فندق پیدا مى شوم و احتیاج روزانه شما در حال عادى یک یا دو میلى گرم است .

 

یک شنبه 15 آذر 1394  9:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها