0

حمله دوباره جنگنده های انگلیسی به میادین نفتی تحت کنترل داعش در سوریه

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

حمله دوباره جنگنده های انگلیسی به میادین نفتی تحت کنترل داعش در سوریه

حمله دوباره جنگنده های انگلیسی به میادین نفتی تحت کنترل داعش در سوریه

لندن - ایرنا - وزارت دفاع انگلیس روز شنبه اعلام کرد جنگنده های این کشور شامگاه جمعه برای دومین بار میادین نفتی تحت کنترل گروه تروریستی داعش را در شرق سوریه بمباران کردند.

 

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع انگلیس در بیانیه ای گفت در این حمله که علیه میادین نفتی عمر صورت گرفت، علاوه بر جنگنده های تورنادو، جنگنده های تایفون نیز شرکت داشته اند.
'مایکل فالون' وزیر دفاع انگلیس نیز در گفت وگو با شبکه اسکای نیوز عنوان کرد: « جنگنده های تایفون جمعه شب برای نخستین بار در سوریه وارد عمل شدند و با موفقیت یک میدان نفتی و چاه های نفتی « عمر » را در شرق سوریه هدف قرار دادند. »
وی که به هنگام بازدید از پایگاه هوایی اکروتیری متعلق با نیروی هوایی انگلیس در قبرس با این شبکه خبری صبحت می کرد، گفت : این حمله 'دستاورد زیادی ' را به همراه داشته است.
جنگنده های « یوروفایتر تایفون » که در بمباران های شامگاه جمعه مشارکت داشتند، شامگاه چهارشنبه گذشته وارد پایگاه هوایی انگلیس در قبرس شده بودند.
جنگنده های انگلیسی برای اولین بار در بامداد پنجشنبه گذشته میدان بزرگ نفتی 'عمر' واقع در شرق سوریه و در 35 کیلومتری مرز عراق را هدف قرار داده بودند.
به گفته وزارت دفاع انگلیس، میدان نفتی عمر یکی از مهم ترین و بزرگ ترین منابع اقتصادی گروه تروریستی داعش شمرده می شود و تخمین زده می شود که ده درصد از منبع بالقوه درآمدی این گروه از این میدان تامین می شده است.
منابع انگلیسی پیش از تصویب طرح گسترش حملات هوایی انگلیس در سوریه در نشست مجلس عوام، گزارش داده بودند شش جنگنده-بمب افکن تایفون و دو جنگنده-بمب افکن تورنادو برای شروع عملیات نظامی بر فراز سوریه ، به حالت آماده باش درآمده اند.
مجلس عوام انگلیس شامگاه چهارشنبه گذشته پس از حدود یازده ساعت بحث و بررسی فشرده در مورد مشارکت این کشور در حملات هوایی علیه گروه تروریستی داعش در سوریه، با 397 رای مثبت در مقابل 233 رای منفی، با این حملات موافقت کرد.

شنبه 14 آذر 1394  8:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها