0

7 ویژگی انسان های خوش بین

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

7 ویژگی انسان های خوش بین

وبسایت فرادید: وقتی که بحث خوش بینی و بدبینی پیش می‌آید، افکار عمومی و علم مدتهاست که به نفع خوش‌بین‌ها رای داده‌اند. هر چه باشد، خوش‌بینها به جنبۀ روشن چیزها نگاه می‌کنند و معتقدند که خوبی در نهایت بر همۀ بدیهای جهان چیره خواهد شد.
 
به گزارش Prevention، در سال 2009، مطالعه بر روی بیش از 100000 زن بالای 50 سال آمریکایی نشان داد که خوش‌بین‌ها بیشتر عمر می‌کنند.
 
در سال 2013، تحقیقی انجام شد که نتایج آن عکس این موضوع را نشان می‌داد: بدبینها بیشتر عمر می‌کنند، چونکه محتاطتر هستند و ریسکهای احمقانه‌ای که خوش‌بینهای سر به هوا و دنبال سرخوش دنبالش هستند را انجام نمی‌دهند.
 
این نتایج سردرگم کننده است؟ حق دارید. در نتیجه، در همان سال موسسه ملی سلامت آمریکا به نوعی در بحث اینکه چه کسی بیشتر عمر می‌کند، حکم داد و میانه‌روی پیشه کرد و گفت که "بقا و سلامتی ما نیازمند توازن میان خوش بینی و بدبینی است".
 
ضمن عرض خسته نباشید به این موسسه، چیزی که مسلم است این است که خوش بینها بیشتر از زندگی لذت می‌برند. در زیر با ویژگیهای مثبت خوش‌بین‌ها آشنا می‌شوید.
 
استقامتشان بیشتر است

خوش‌بینها زودتر از بدبینها از عوارض تجربیات دردناک خود خلاص می‌شوند. آنها به پایداری ادامه می‌دهند، به این خاطر که انتظار دارند اوضاع در نهایت درست شود.
 
کمتر احتمال دارد جا بزنند

رویکرد امیدوارانۀ خوش‌بینها به آنها در مواجهه با دشواری کمک می‌کند و می‌دانند که در نهایت اوضاع رو به راه خواهد شد. آنها همچنین تطبیق‌پذیر هستند و وقتی که بفهمند مسیری که در پیش گرفته‌اند به درد نمی‌خورد، سراغ راه دیگری می‌روند.
 
بیشتر احتمال دارد که ورزش کنند

خوش‌بینها بیشتر به انجام کارهایی که به سلامت کمک می‌کند، میل نشان می‌دهند. البته این موضوع را با قطعیت نمی‌توان عنوان کرد، چرا که معلوم نیست خوش‌بینها به خاطر ورزش کردن است که خوش بین هستند، یا به خاطر خوش بین بودن است که ورزش می‌کنند.
 
زودتر می‌بخشند

شواهدی وجود دارد که خوش بینها بخشنده‌تر هستند. آنها به جای اینکه ماجرا را شخصی کنند، به دیگر عوامل احتمالی رفتاری که به آنها آسیب زده فکر می‌کنند و با طرفشان با همدردی بیشتری برخورد می‌کنند.
 
کمتر وسواس دارند

خوش بینها کمتر بر الگوی فکری غیرمولد متمرکز می‌شوند و کمتر خود را درگیر جنبۀ منفی امور می‌کنند. یک تحقیق در این زمینه نشان داده که خوش‌بینها "انتظارات مثبتی" دارند که می‌تواند به سلامت احساسی آنها کمک کند.
 
کمتر استرس دارند

تحقیقات نشان داده که خوش بینها کمتر هرمون کورتیسول که عامل استرس است را ترشح می‌کنند که بخشی از آن را مدیون خوش‌بینی‌شان هستند.
 
راحتتر می‌خوابند

نگرانی نداشتن باعث می‌شود که خوش‌بین‌ها شبها بیدار نمانند و از سندرمی به نام "مغز میمونی" رنج ببرند و تا صبح در تخت غلت نمی‌زنند. به همین خاطر عجیب نیست که نمرۀ خوش بینی افراد دچار بی‌خوابی از کسانی که هر شب به طور معمول 7 تا 8 ساعت می‌خوابند، کمتر است.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

شنبه 14 آذر 1394  3:43 PM
تشکرات از این پست
siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها