0

جستجوی اینترنتی با نگاه کردن

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

جستجوی اینترنتی با نگاه کردن

آفتاب: محققان موسسه فناوری اطلاعات هلسینکی موفق به ساخت عینک هوشمندی شده‌اند که نیاز به تایپ کردن برای جستجوهای اینترنتی را از بین برده و کاربر می‌تواند با متمرکز شدن بر روی یک جسم اطلاعات مورد نیاز خود را درباره آن دریافت کند. 

محققان فنلاندی نمونه آزمایشی عینکی را تکمیل کرده‌اند که رایانه‌ای کوچک و دستی به آن وصل شده و می تواند اطلاعات را از پایگاه داده‌ها به فرد منتقل کند. این عینک هوشمند می‌تواند مسیر نگاه کاربر را ردیابی کرده و درباره آنچه فرد به آن خیره شده است اطلاعات کافی ارائه کند.

به گفته "ساموئل کاسکی" از موسسه فناوری اطلاعات هلسینکی این عینک می تواند افراد و برخی از اشیا که کاربر به آنها خیره شده است را شناسایی کرده و در صورتی که فرد درباره آنچه می‌بینید از خود علاقه نشان دهد، عینک اطلاعات بیشتری را در اختیار وی قرار خواهد داد.

اطلاعات داخل شیشه‌های عینک نمایش داده خواهند شد اما نحوه نمایش به‌گونه‌ای است که فرد احساس می‌کند در جهان واقعی این اطلاعات را در برابر چشم‌هایش می‌بیند. محققان رویای عینک‌های اطلاعاتی پیشرفته تری را در سر دارند که می‌تواند با اتصال وایرلس به اینترنت اطلاعات مورد نیاز کاربر را جمع‌آوری کند.

این عینک می تواند اجسام مورد توجه کاربر را بزرگنمایی کرده و با استفاده از نرم‌افزار هوش مصنوعی پی به علائق کاربر خود ببرد. تجربه استفاده از این عینک مشابه این است که بدون نیاز به تایپ کردن در اینترنت به جستجو بپردازید.

چنین ابزاری می تواند مسیر امکان پذیرشدن بسیاری از کاربردها را هموار کند، برای مثال می‌توان درباره فردی که برای اولین بار باید با وی ملاقات کنید اطلاعات به‌دست آورید و یا اطلاعات مربوط به ارزش غذایی یک کالا در فروشگاه‌ها را به چشم ببینید.

زمانی که این اطلاعات به‌دست آمدند بر روی نمایشگری شفاف و کوچک که در نزدیکی چشمان کاربر تعبیه شده به نمایش در خواهد آمد. اینطور به نظر می آیند تصاویر و متنهای نمایش داده شده که در کنار یا بالای جسم مشاهده شده در هوا معلقند. این نوع از فناوری به فناوری "واقعیت تقویت شده" شهرت داشته و در حال حاضر برخی از تلفن‌های هوشمند از توانایی خلق نمونه ای کامل از این فناوری را دارند.

بر اساس گزارش ان بی سی، محققان فنلاندی کاملا خوشبین هستند که می‌توانند این عینک‌های پیشرفته را تا 10 سال دیگر در بازارها عرضه کنند.


سه شنبه 7 دی 1389  1:15 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها