0

شهریه دانشگاه آزاد افزایش میابد؟

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

شهریه دانشگاه آزاد افزایش میابد؟

 

شهریه دانشگاه آزاد افزایش میابد؟

 

  همانند سال 94 شهریه ثابت دانشجویان موجود رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده، افزایش نخواهد یافت

به گزارش ایسنا، دکتر میرزاده در نهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه با سیاست های دانشگاه در جهت ایجاد منابع مالی جدید و درآمدهای غیرشهریه ای، دانشگاه آزاد اسلامی در سال 95 ، هیچ گونه افزایش شهریه ثابت برای دانشجویان موجود رشته های غیرپزشکی نخواهد داشت.

دکتر میرزاده ضمن گرامیداشت هفته پژوهش و فرا رسیدن روز دانشجو، افزود: با تفویض اختیار هیات امنای استان به کمیسیون دائمی، میزان افزایش شهریه متغیر در سال 95 با توجه به شرایط واحد و دانشجویان موجود نسبت به سال 94، بین صفر تا 15 درصد تعیین خواهد شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه، با اشاره به کاهش جمعیت دانشجویی و افزایش تعداد رقبای این دانشگاه گفت: تجمیع مراکز آموزشی که دارای دانشجو کافی نبوده و از حداقل استانداردهای آموزشی برخوردار نباشند با واحدهای همجوار یا مادر در دستور کار قرار می گیرد.

دکتر میرزاده با بیان اینکه هدف از تجمیع برخی مراکز و واحدها، ایجاد پردیس های تخصصی است، گفت: این اقدام به هیچ عنوان با اهداف سیاسی صورت نمی گیرد، اگرچه برخی از آنها ممکن است به طور ناخودآگاه دارای تبعات سیاسی و غیر از اهداف مدنظر باشد که با مدنظر قرار دادن صرفه و صلاح دانشگاه مقرر شد اجرای آن در سال 95 انجام شود.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح تجمیع یک و دو در مهر92، تعداد واحدها و مراکز دانشگاهی از 472 به 390 واحد و مرکز تقلیل یافته است، گفت: این اقدام موجب کاهش هزینه ها، چابکسازی و افزایش بهره وری شده است.

دکتر میرزاده با تاکید بر ضرورت راه اندازی شهرک های فناوری آزاد(شفا) پیشنهاد داد: درخواست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد مبنی بر فروش ساختمان خوابگاه دانشجویی صرف ایجاد یک مرکز رشد در یک رشته تخصصی شده و مازاد آن به امور عمرانی اختصاص یابد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تصویب طرح احداث اردوگاه فرهنگی و تفریحی در واحد نقده و انتخاب حسابرس استان از دیگر مصوبات این جلسه بود. همچنین تشکیل کمیسیونی4 نفره مرکب از نماینده استاندار، نمایندگان دفتر حقوقی سازمان مرکزی و رییس واحد استان برای مستند سازی اراضی دانشگاه به تصویب هیات امنای استان آذربایجان غربی رسید.

شنبه 14 آذر 1394  2:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها