0

خود داری کاخ سفید از تروریستی خواندن واقعه سن برناردینو

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

خود داری کاخ سفید از تروریستی خواندن واقعه سن برناردینو

خود داری کاخ سفید از تروریستی خواندن واقعه سن برناردینو

نیویورک-ایرنا - سخنگوی کاخ سفید با امتناع از تروریستی خواندن واقعه روز چهارشنبه در یک مرکز معلولان شهر سن برناردینو کالیفرینا گفت که مسئولان کاخ سفید و پلیس اف بی آی ای بی وقفه درحال بررسی این واقعه و پی بردن به دلائل و انگیزه های این عمل هستند.

 

در حالی که پلیس و مسئولان امنیتی آمریکا مدارکی را دال بر ارتباط عاملان حمله به یک مرکز معلولان در شهر سن برناردینو کالیفرنیا با گروه داعش و اقامت آن ها در عربستان سعودی و پاکستان را منتشر کرده اند، جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه خود حاضر به تایید این واقعه به عنوان یک عمل تروریستی نشد.
وی با بیان این که مسئولان کاخ سفید در هماهنگی با اف بی آی به طور بی وقفه درحال تحقیق و بررسی در مورد دلائل و انگیزه های این حمله هستند گفت، مسئولان اداره اف بی آی تا پایان امروز آن ها را در جریان نتایج تحقیقات خود قرار خواهند داد.
این در حالی است که رسانه های آمریکایی و شبکه های اجتماعی این کشور فاش کرده اند که «سید فاروق» و همسرش «تفشین مالک» زن و شوهری که روز چهارشنبه 14 نفر را با حمله به یک مرکز مراقبت از معلولان در ایالت کالیفرنیا به قتل رساندند و شمار زیادی را مجروح کردند پیش از این مدت ها در عربستان سعودی سکونت داشته اند.
علاوه براین ماموران در جستجوی محل سکونت این زوج تعدادی گذرنامه، اسلحه و مهمات یافته اند. فاش شده است که تشفین مالک قبل از اقدام به این جنایت در صفحه فیس بوک رسما بیعت خود را با گروه تروریستی داعش اعلام کرده بود.
ناظران وقوع این حادثه را دلیلی بر کذب ادعاهای اوباما رئیس جمهور این کشور مبنی بر این که رویکردهای او در مقابله با مسئله تروریسم موثر بوده و توانسته است این کشور را از آسیب های تروریستی مصون نگه دارد، دانسته اند.

شنبه 14 آذر 1394  11:20 AM
تشکرات از این پست
siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها