0

دولت آمریکا:اخبار مجروح شدن سردار سلیمانی رابه دقت دنبال میکنیم

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

دولت آمریکا:اخبار مجروح شدن سردار سلیمانی رابه دقت دنبال میکنیم

تیمی از بازرسان آمریکایی می‌کوشند از صحت اخبار مربوط به مجروح شدن سردار قاسم سلیمانی آگاه شوند.

درحالیکه مقامات ایرانی بارها اخبار کذب رسانه‌های غربی را درمورد مجروح شدن سردار "قاسم سلیمانی،" فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران،را تکذیب کرده‌اند، وال استریت ژورنال گزارش داد گروهی از بازرسان وابسته به کابینه "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا، مامور شدند درباره صحت اخبار منتشر شده در خصوص مجروح شدن سردار سلیمانی تحقیق کنند. 

 
سایت‌های وابسته به گروهک منافقین و معارضان سوریه مدعی شدند سردار سلیمانی حدود 2 هفته پیش در حلب، سوریه، به شدت مجروح شده  و برای درمان به ایران منتقل شده است. آمریکایی‌ها معتقدند اگر این اخبار صحت داشته باشد موقعیت نیروهای شیعه حامی "بشار اسد،" رئیس جمهور سوریه، به خطر می‌افتد. سردار سلیمانی یکی از قدرتمندترین و بانفوذترین فرماندهان نظامی در میان نیروهای حامی بشار اسد است. اگر ادعای این سایت‌ها درست باشد، یافتن جایگزینی برای سردار سلیمانی در هدایت و رهبری نیروهای ایرانی در سوریه کار بسیار دشواری خواهد بود.
 
منابع آگاه در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران هر گونه خبری مبنی بر مجروح شدن سردار سلیمانی را تکذیب کرده و آن را دسیسه و جنگ روانی از سوی غرب دانسته‌اند.
 
مقامات آمریکایی به شهادت چند فرمانده و تعدادی از نیروهای ایرانی در سوریه اشاره کرده‌اند و مدعی شدند خبر مجروح شدن سردار نیز می‌تواند حقیقت داشته باشد. این مقامات همچنین مدعی هستند سردار سلیمانی فرماندهی عملیات نظامی شیعیان در افغانستان، یمن، سوریه و فلسطین را برعهده دارد و به همین دلیل پی بردن به صحت سلامت وی دارای اهمیت فراوانی برای غرب است.
 
سردار قاسم سلیمانی 8 آذر در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری الوقت درباره اخبار گسترده غرب مبنی بر مجروح یا شهید شدن وی ، خندید و گفت: اینها مسائلی است که دشت‌ها و کوه‌هایی را برای پیدا کردنش پیموده‌ام.
 
توییتر حساب کاربری افرادی را که اقدام به توییت یا بازتوییت مصاحبه سردار سلیمانی کرده بودند به حالت تعلیق درآود.
 
عده ای از کاربرانی که حساب کاربری آنها به خاطر توئیت یا بازتوئیت مصاحبه سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس، به حالت تعلیق در آمده در حال اعتراض به این شبکه اجتماعی هستند.
پنج شنبه 12 آذر 1394  1:24 PM
تشکرات از این پست
sadegh123
دسترسی سریع به انجمن ها