0

کشته شدن یک فرمانده ارشد ارتش لیبی در بنغازی

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

کشته شدن یک فرمانده ارشد ارتش لیبی در بنغازی

کشته شدن یک فرمانده ارشد ارتش لیبی در بنغازی

تهران – ایرنا - یک فرمانده ارشد ارتش لیبی، روز چهارشنبه بر اثر شلیک گلوله موشک به شهر بنغازی در شرق لیبی کشته شد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بنغازی، «ناصر الحاسی» سخنگوی پایگاه هوایی موسوم به «بنینا» در جنوب شهر بنغازی ( واقع در هزار کیلومتری شرق طرابلس) سرهنگ «علی الثمن» بامداد امروز در محور «سیدی فرج» در شرق شهر بنغازی کشته شده است.
الحاسی در ادامه افزود: این سرهنگ در جریان پیشروی ارتش لیبی به مخفی گاه تروریست ها هدف اصابت یک گلوله موشک قرار گرفت و کشته شد.
از سوی دیگر خبرگزاری رسمی لیبی (وال) نیز تاکید کرد که پنج نظامی دیگر از نیروهای ارتش لیبی در حمله ای که منجر به کشته شدن «الثمن» شده بود، کشته شدند.
این حادثه یک روز پس از آن صورت گرفت که تروریست ها اطراف پایگاه هوایی بنینا در 150 کیلومتری جنوب بنغازی را با 28 گلوله خمپاره هدف قرار دادند که در این حادثه، شماری از غیر نظامیان زخمی و آسیب های جدی به منازل مسکونی وارد شد.
شهر بنغازی واقع در شرق لیبی بیش از یک سال است که شاهد درگیری خونین بین گروههای تروریستی از جمله داعش و انصار الشریعه شاخه القاعده در لیبی از یک سو و نیروهای ارتش لیبی از سوی دیگراست.
نیروهای دولتی به فرماندهی خلیفه حفتر از چند هفته پیش تواتنستند کنترل برخی از اردوگاهها که گروههای تروریستی در بنغازی اشغال کرده بودند را بازپس گیرند.
لیبی با گذشت 4 سال از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی دیکتاتور معدوم این کشور همچنان دچار بحران و صحنه زد و خورد و ناآرامی است.
این کشوردارای دو دولت یکی در شرق به مرکزیت شهر بنغازی که از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته می شود و دولت و پارلمانی در غرب است که شهر طرابلس (پایتخت) را اداره می کنند.
جامعه جهانی نگران است که داعش با سوء استفاده از خلا قدرت و خشونت در لیبی، جای پای خود را در این کشور و منطقه شمال آفریقا، محکم کند.

پنج شنبه 12 آذر 1394  11:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها