0

تجمع گسترده مخالفان ضد جنگ در برابر پارلمان انگلیس در قلب لندن

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

تجمع گسترده مخالفان ضد جنگ در برابر پارلمان انگلیس در قلب لندن

تکمیلی /همزمان با نشست مجلس عوام صورت گرفت،

تجمع گسترده مخالفان ضد جنگ در برابر پارلمان انگلیس در قلب لندن

لندن - ایرنا - شمار زیادی از اعضا و هواداران گروه های مدنی ضد جنگ شامگاه چهارشنبه، همزمان با نشست مجلس عوام در مورد گسترش حملات هوایی انگلیس در سوریه، در برابر ساختمان پارلمان واقع در قلب لندن تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 

به گزارش ایرنا، تظاهرکنندگان که پلاکاردهای در مخالفت با دخالت نظامی انگلیس در سوریه و بمباران این کشور در دست داشتند، شعار 'کامرون شرمت باد '، ' سوریه را بمباران نکنید' را سر می دادند.
تظاهرکنندگان در شعارهای خود از نمایندگان پارلمان انگلیس می خواستند که از طرح دولت دیوید کامرون برای گسترش حملات هوایی این کشور در سوریه به بهانه مقابله با گروه داعش حمایت نکنند.
یکی از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی که خودش را 'جو' نماید به خبرنگار ایرنا گفت: من امشب اینجا هستم تا به سهم خودم بگویم که با بمباران سوریه مخالفم.
وی افزود: فکر می کنم که این طرح دولت کامرون گستاخانه ترین اقدام پس از بمباران عراق است
این تظاهرکننده در پاسخ به این سووال که هدف کامرون از حمله به سوریه چیست گفت: 'نفت، تجارت اسلحه، حفظ پرستیژ در ناتو؛ ما به عربستان اسلحه می فروشیم؛ انها هم به دشمن اسلحه می دهند. این کار احمقانه ای است. '
یک تظاهرکننده دیگر که خودش را 'جک برزویک' نامید به خبرنگار ایرنا گفت: من امشب اینجا هستم تا دولتم را متقاعد کنم که به سوریه حمله نکند. چون این تکرار اشتباه ما پس از ١١ سپتامبر است که به خاطر هیچ جان هزاران انسان گرفته شد. چرا باید دوباره آن را تکرار کنیم؟
وی در پاسخ به این سووال که هدف کامرون از حمله به سوریه چیست؟ گفت: 'همه اش به خاطر نفت و تجارت اسلحه است؛. آن وقت می پرسیم چرا ناگهان به ما حمله می کنند؟ ما دیگر خسته شده ایم.
این تظاهر کننده تصریح کرد: 'اگر دولت می خواهد با تروریسم مبارزه کند باید فروش اسلحه را متوقف کند. '
گروه مدنی 'ائتلاف توقف جنگ ' که از مواضع جرمی کوربین رهبر حزب کارگر حمایت می کند، در اطلاعیه ای از مردم انگلیس خواسته بود که در اعتراض به دخالت نظامی در سوریه در برابر ساختمان پارلمان تجمع کنند.
در این اطلاعیه گفته شده است: ما مخالف طرح دولت کامرون برای ورود به چهارمین جنگ بی هدف و خون بار در طی چهارده سال گذشته هستیم .
این تشکل مدنی تصریح کرد: این را می دانیم که شماری از مردم غیرنظامی پیش از این در سوریه کشته شده اند که مرگ برخی از آنها ناشی از بمباران هواپیماهای غربی بوده است.
ائتلاف توقف جنگ همچنین از مردم انگلیس خواسته است که نمایندگان پارلمان را مجاب به دادن رأی مخالف به حضور لندن در ائتلاف ضد داعش در سوریه کنند.
برپایی تجمع اعتراضی در شامگاه چهارشنبه درحالی صورت می گیرد، که شماری زیادی از اعضای گروه های ضد جنگ و صلح طلب و عامه مردم انگلیس شامگاه سه شنبه گذشته نیز در اعتراض به تصمیم دولت دیوید کامرون برای دخالت نظامی در سوریه، اقدام به برپایی تجمع در برابر پارلمان این کشور کرده بودند.
مجلس عوام انگلیس قرار است امروز ( چهارشنبه ) درخصوص مشارکت این کشور در پیوستن به ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا رأی گیری کند.
مذاکرات و پرسش و پاسخ ها در مورد سوریه در مجلس عوام از ساعت 11:30 بامداد به وقت لندن آغاز شده و رأی گیری در مورد لایحه پیشنهادی کامرون در ساعت 22:30 چهارشنبه شب به وقت محلی برگزار خواهد شد.
کامرون از نمایندگان انگلیس خواسته است از تلاش وی برای شکست دادن داعش به عنوان بخشی از یک راهبرد گسترده تر برای ایجاد مصالحه سیاسی در سوریه حمایت کنند.
نخست وزیر انگلیس همچنین گفته است که این اطمینان خاطر را دارد که 'اکثریت نمایندگان مجلس عوام' از پیشنهاد گسترش حملات هوایی علیه مواضع گروه داعش در سوریه حمایت خواهند کرد.
به گزارش منابع انگلیسی، در صورت تصویب لایحه پیشنهادی کامرون از سوی مجلس عوام ، نخستین جنگنده های انگلیس بزودی برای حمله به مواضع داعش در سوریه به پرواز درخواهند آمد.

پنج شنبه 12 آذر 1394  11:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها