0

ایران و مکزیک خواهان تحکیم چارچوب حقوقی روابط دوجانبه شدند

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

ایران و مکزیک خواهان تحکیم چارچوب حقوقی روابط دوجانبه شدند

ایران و مکزیک خواهان تحکیم چارچوب حقوقی روابط دوجانبه شدند

مادرید- ایرنا- در پایان سفر رسمی «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه به مکزیک، وی به همراه همتای مکزیکی خود با صدور بیانیه مشترکی خواهان تحکیم چارچوب حقوقی روابط دوجانبه شدند.

 

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا در این بیانیه که سه شنبه شب صادر شد، با اشاره به مرور ابعاد مختلف روابط، طرفین خواهان تحکیم چارچوب حقوقی مناسبات از طریق انعقاد قراردادهای اقتصادی و سرمایه گذاری شدند.
معاونان وزرای امور خارجه ایران و مکزیک همچنین ضمن برجسته کردن مناسبات اخیر تجاری میان دو کشور از جمله برگزاری سمینار تجاری ایران- مکزیک در جریان سفر مذکور، خواستار افزایش تعاملات میان نهاد تجارت و سرمایه مکزیک، شورای تجارت خارجی مکزیک برای سرمایه گذاری و فناوری این کشور با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران شدند.
در این بیانیه همچنین تبادلات فرهنگی دو کشور مورد توجه قرار گرفته و بر نیاز به افزایش همکاری در زمینه های گردشگری، نمایشگاههای هنری، باستانشناسی و دانشگاهی میان نهادهای ذیربط دو کشور تصریح شده است.
همچنین در این بیانیه از توافق جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قرارداد تاریخی یاد شده که کارایی دیپلماسی و چند جانبه گرایی در حل و فصل صلح آمیز مناقشات را به نمایش گذاشته است. در همین ارتباط به حق تفکیک ناپذیر کشورها برای توسعه، تحقیق و استفاده از انر ژی هسته ای با اهداف صلح آمیز تأکید شده است.
طرفین همچنین در خصوص خطر تروریسم و وضع حاضر در سوریه، عراق و یمن نگرانی عمیق خود را ابراز داشته اند.
تخت روانچی همچنین در دیدار با «کارلوس ایکاسا» همتای مکزیکی خود، دعوت «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان از خانم «کلودیا رویز ماسیو» وزیر امور خارجه مکزیک را ابلاغ کرد که ضمن پذیرش آن از سوی طرف مکزیکی، مقرر شد این سفر در آینده نزدیک صورت پذیرد.

پنج شنبه 12 آذر 1394  11:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها