0

رئیس حزب جریان المرده لبنان : با ژنرال میشل عون بوده و خواهیم بود

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

رئیس حزب جریان المرده لبنان : با ژنرال میشل عون بوده و خواهیم بود

رئیس حزب جریان المرده لبنان : با ژنرال میشل عون بوده و خواهیم بود

بیروت – ایرنا – سلیمان فرنجیه رئیس حزب جریان المرده تاکید کرد: ژنرال میشل عون رئیس فراکسیون تغییر واصلاح در مجلس لبنان دوست من است، تا اینجا در کنار هم بوده و خواهیم بود.

 

به گزارش ایرنا، فرنجیه که نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری لنبان این روزها موضوع شماره یک در محافل سیاسی و رسانه ای این کشور است، دیروز ابتدا برای عرض تسلیت به ژنرال عون به رابیه محل اقامت ژنرال رفت و سپس در مراسم ضیافت شامی که ولید جنبلاط برای او در کلیمنصو (محل اقامتش) ترتیب داده بود، شرکت کرد.
فرنجیه بعداز تسلیت به ژنرال عون به مناسبت درگذشت « روبیر عون» برادر کوچکترش، گفت: امروز برای ادای یک امر واجب با ژنرال عون ملاقات کردم و به زودی با وی در باره مسائل سیاسی گفت و گو خواهیم کرد.
وی در کلیمنصو نیز به خبرنگاران گفت: معتقدم وفاق ملی از همه ما مهمتر است و ما و ژنرال عون همواره با هم خواهیم بود.
رئیس حزب جریان المرده عضو گروه 8 مارس افزود: ولید جنبلاط رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقیخواه نخستین فردی بود که از من به عنوان نامزد ریاست جمهوری نام برد و در این مرحله با هم در یک مسیر قرار داریم .
فرنجیه با بیان این که « نامزدی من در انتخابات ریاست جمهوری لبنان هنوز رسمی نیست» ، اضافه کرد: معتقدم سعد الحریری رئیس حزب جریان المستقبل صددرصد صادقانه از من حمایت کرد و در خصوص آنچه در نشست اخیر در پاریس گفت جدی است.
وی در پاسخ به سئوالی که نظرش در خصوص قانون انتخابات جدید پارلمان چیست؟ خاطرنشان کرد : من در خصوص هیچ چیز معامله نکرده ام و اصلا این قدرت را ندارم.
رئیس حزب جریان المرده تصریح کرد: من در خصوص قانون انتخابات سازش نمی کنم و با قانونی که یک طائفه معین را حذف می کند، موافقت نخواهم کرد.
فرنجیه تاکید کرد: آماده هستیم به تیم دیگر اطمینان بدهیم و اگر کسی طرحی دارد قابل بررسی است اما اگر این طرح فقط برای مانع تراشی باشد ، پذیرفتنی نیست.
وی گفت: ما نیمی از راه را باید طی می کنیم و لبنان را هدف اول قرار دهیم زیرا امروز مسائل زندگی مردم یک اصل اساسی و واقعیت است.
رئیس حزب جریان المرده تاکید کرد: اگر مسیحیان لبنان مرا نخواهند ، من به آنها درود می فرستم و از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری کنار می روم اما اگر مسئله شخصی باشد، آن زمان شرایط فرق می کند.
سلیمان فرنجیه با بیان این که گروه 8 مارس فقط به طور یکپارچه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند، گفت که من نمی خواهم همه برگه ها را بسوزانم و هر چیز در زمان خود می آید اما وفاق ملی برای من بسیار مهم است.
وی افزود: فضای بین المللی و حتی نظر سعودی ها زمینه ساز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و اگر این فرصت را از دست بدهیم همه در معرض خطری جدی قرار خواهیم گرفت.
ولید جنبلاط هم گفت: در حد امکانات تمام تلاش خود را می کنیم تا موانع را از سر راه اعلام رسمی نامزدی سلیمان فرنجیه برداریم و نتیجه هرچه باشد روابط ما با وی ادامه می یابد.

پنج شنبه 12 آذر 1394  11:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها