0

مالزی خواستار انتقال دو تروریست ابوسیاف از فیلیپین شد

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

مالزی خواستار انتقال دو تروریست ابوسیاف از فیلیپین شد

مالزی خواستار انتقال دو تروریست ابوسیاف از فیلیپین شد

کوالالامپور – ایرنا – مالزی روز سه شنبه از فیلیپین خواست دو عضو گروه تروریستی ابوسیاف را که گمان می رود در ربودن شهروندان مالزیایی دست داشتند به این کشور منتقل کنند.

 

به گزارش ایرنا، نیروهای امنیتی فیلیپین روز گذشته اعلام کردند 'صدام جیلانی' عضو گروه تروریستی ابوسیاف که چند گردشگر را برای باج گیری ربوده بود، دستگیر شده است.
'خالد ابوبکر' بازرس کل پلیس مالزی، گفت که پلیس فدرال با همتای خود در فیلیپین ارتباط برقرار کرده و قصد خود را برای انتقال دو مظنون به خاک مالزی و انجام تحقیقات درمیان گذاشته است.
به نوشته تارنمای 'نیو استریت تایمز'، وی گفت که این درخواست فوری پس از دریافت خبر بازداشت این مظنون ها به صورت شفاهی ابلاغ شد و به زودی درخواست رسمی نیز به فیلیپین ارسال خواهد شد.
فیلیپین اعلام کرد طی روزهای جمعه و شنبه در دو عملیات در 'جولو'، 'صدام جیلانی' و کادافی کامسا' دو عضو گروه تروریستی ابوسیاف که با گروه تکفیری داعش نیز بیعت کرده اند، بازداشت شدند.
گروه تروریستی ابوسیاف که در جنوب فیلیپین فعال است و با ربودن گردشگران خارجی باج گیری می کند 26 آبان ماه 'برنارد دن' گروگان 39 ساله مالزیایی را به تقلید از گروه تکفیری داعش گردن زد و سر وی یک روز بعد پیدا شد.
این گروه تروریستی سال 1990 با کمک 'ابوسیاف' مغز متفکر اسامه بن لادن رهبر القاعده بنا نهاده شد و برخی از بدترین حملات تروریستی در فیلیپین از جمله بمبگذاری و آدم ربایی را برنامه ریزی و عملی کرد.
مقامات نظامی فیلیپین تعداد افراد مسلح ابوسیاف را بین 300 تا یکهزار نفر برآورد می کنند و این تروریست ها با حمایت نیروهای محلی در جنوب فیلیپین و در جنگل های باسیلان و جزایر 'جولو' محل های خود را تغییر می دهند

سه شنبه 10 آذر 1394  10:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها