0

حزب الله والمستقبل بردستیابی سریع به تفاهم های ملی برای حل مشکلات لبنان تاکید کردند

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

حزب الله والمستقبل بردستیابی سریع به تفاهم های ملی برای حل مشکلات لبنان تاکید کردند

بیانیه دور بیست و یکم گفت وگوها

حزب الله والمستقبل بردستیابی سریع به تفاهم های ملی برای حل مشکلات لبنان تاکید کردند

بیروت – ایرنا – حزب الله و حزب جریان المستقبل شامگاه دوشنبه و در پایان جلسه بیست ویکمین دور گفت وگوهای دوجانبه با صدور بیانیه ای بر ادامه گفت وگوها تا دستیابی به تفاهم های ملی برای حل مشکلات لبنان در اسرع وقت تاکید کردند.

 

به گزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است که اعضای دو هیات حزب الله و جریان المستقبل درباره تحولات سیاسی و به طور مشخص انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی بحث و تبادل نظر کردند.
دور بیست و یکم گفت وگوهای دوجانبه حزب الله و جریان المستقبل در ساختمان شماره دو ریاست مجلس لبنان( عین التینه) برگزار و الحاج علی حسن الخلیل وزیر دارایی دولت لبنان به نمایندگی از نبیه بری رئیس مجلس و رئیس حزب جنبش امل لبنان در آن حضور داشت.
براساس این گزارش، «نادر الحریری» مشاورو رییس دفتر «سعد الحریری» رییس حزب جریان المستقبل به همراه « نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان و « سمیر الجسر» از فراکسیون المستقبل در مجلس لبنان از طرف این حزب در گفت وگوی با حزب الله شرکت کردند.
« حسین الخلیل» معاون سیاسی «سیدحسن نصرالله » دبیرکل حزب الله نیزبه همراه «حسین الحاج حسن» وزیر صنعت لبنان و « حسن فضل الله» از فراکسیون حزب الله (وفاداری به مقاومت) در مجلس از طرف این حزب پشت میز گفت وگوها نشستند.
روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: آخرین تحولات در خصوص پرونده انتخابات ریاست جمهوری دستور کار اصلی جلسه گفت وگوی حزب الله والمستقبل درعین التینه بود.
الاخبار به نقل از منابعی خاطرنشان کرد که دو طرف تصمیم گرفته اند با اتخاذ سکوتی سخت از بیان جزئیات گفت وگوها امتناع کنند.
این روزنامه لبنانی درعین حال افزود: نمایندگان المستقبل تلاش کردند تا از میزان آمادگی حزب الله برای تعامل با ژنرال میشل عون در پرونده ریاست جمهوری لبنان آگاه شوند.
السفیر دیگر روزنامه لبنانی هم نوشت که جلسه گفت وگوی دوجانبه حزب الله والمستقبل در آستانه سی و دومین جلسه ویژه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهوری سیزدهم این کشور برگزار شد.
لبنان بیش از یک سال و نیم است که رئیس جمهوری ندارد.
السفیر افزود: این جلسه گفت وگو فرصتی بود تا دو حزب شیعی امل و حزب الله به طور رسمی در جریان دلایل سعدالحریری رئیس حزب جریان المستقبل برای معرفی سلیمان فرنجیه رئیس حزب جریان المرده به عنوان نامزد ریاست جمهوری لبنان قرار گیرند.
این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد: دو طرف توافق کرده اند که هر کدام برای موفقیت روند انتخاب رئیس جمهوری جدید با همپیمانان خود تماس هایی گسترده و سریع برقرار کنند.
السفیر تصریح کرد: حزب الله تاکید کرده است که به هیچ طرحی به جز التزامش به ضرورت انتخاب رئیس جمهور لبنان متعهد نیست.
این روزنامه لبنانی به نقل از سمیر الجسر عضو فراکسیون المستقبل در پارلمان لبنان نوشت که فضای گفت وگوهای با حزب الله مثبت بود و مسائل ب طور جدی مطرح و بررسی شدند.
الجسر تاکید کرد: هیچ چیزی نهایی نشده و در انتظار نتایج تماس های با همپیمانان هستیم.
درآخرین روزهای پایان سال 2014 میلادی انتظار لبنانی ها به سر آمد و دو هیات از حزب الله و حزب جریان المستقبل درساختمان شماره دو« عین التینه» (مقررییس مجلس لبنان) پشت میز نخستین دور گفت وگوهای دوجانبه نشستند و در نخستین روزهای سال جاری میلادی 2015 نیز دور دوم این گفت وگو ها درعین التینه برگزار شد تا لبنانی ها همانطور که با امیدی تازه پا به سال جدید گذاشتند، سال 2015 را با تقویت این امید شروع کنند.
از آن زمان تاکنون نمایندگان حزب الله و حزب جریان المستقبل بیست و یک بار در جلسه های گفت وگوی دو جانبه که با دعوت و ابتکار نبیه بری رئیس مجلس لبنان کلید خورد ، شرکت کرده اند

سه شنبه 10 آذر 1394  10:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها