0

مسلمانان سه برابر دیگر استرالیایی ها مورد تبعیض قرار می گیرند

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

مسلمانان سه برابر دیگر استرالیایی ها مورد تبعیض قرار می گیرند

مسلمانان سه برابر دیگر استرالیایی ها مورد تبعیض قرار می گیرند

کوالالامپور – ایرنا – نتایج یک مطالعه نشان می دهد مسلمانان در شهر سیدنی سه برابر دیگر استرالیایی ها مورد تبعیض و نژادپرستی قرار می گیرند، در حالی که روابط مسلمانان با غیرمسلمانان دوستانه است.

 

به گزارش ایرنا، تقریبا 600 مسلمان در شهر سیدنی توسط چند مرکز تحقیقاتی، دانشگاهی و آکادمی تحقیقات علوم اسلامی در این مطالعه که نتایج آن را تارنمای 'ای.بی.سی' روز دوشنبه منتشر کرد، مورد بررسی قرار گرفتند.
پروفسور 'کوین دان' نویسنده این گزارش از دانشگاه سیدنی غربی، گفت که نتایج این مطالعه و تحقیقات دیگر، نرخ بالای اسلام هراسی در استرالیا را نشان می دهد.
دولت و پلیس استرالیا به بهانه مبارزه با تروریسم به طور غیرمستقیم سیاست اسلام هراسی را در پیش گرفته و تلاش می کنند هر حرکت منفی در این کشور را به اسلام ارتباط دهند که این امر باعث واکنش گروه های نژادپرست و ضد اسلامی شده است.
این استاد دانشگاه استرالیا و پژوهشگر، گفت: انجام برخی امور در جهان به نام اسلام مشکل ساز شده و برخی ها که متاسفانه احساس جسارت بیشتری دارند کارهایی برضد مسلمانان انجام می دهند.
وی اعلام کرد نتایج این تحقیق نشان می دهد 97 درصد از پاسخ دهندگان مسلمان موافق ساخت جامعه با فرهنگ های مختلف بودند.
براساس این تحقیق، 57 درصد از مسلمانان سیدنی نژادپرستی را تجربه کرده اند و 62 درصد از آن ها این تجربه را هنگام پیگیری شغل بدست آورده اند.
نتایج این تحقیق نشان می دهد 10 درصد از مسلمانان سیدنی با نرخ 'بسیار بالا' در معرض نژادپرستی قرار گرفته اند و 86 درصد معتقدند روابط بین مسلمانان استرالیا و غیرمسلمانان دوستانه است.
نرخ بیکاری در میان افراد مورد بررسی 8.5 درصد بوده در حالی که نرخ بیکاری در میان تمامی جمعیت سیدنی 3.7 درصد است.
پروفسور دان گفت بسیاری از مسلمانان سیدنی حس بالایی از دینداری دارند و یا به شدت به ایمان خود متعهد هستند.
وی گفت که نتایج مطالعه نشان می دهد مسلمانانی که از سطح قوی تر دینداری برخوردارند، به کشور خود تعلق خاطر بیشتری دارند.
نگرانی مهم مسلمانان سیدنی در این مطالعه آموزش و اشتغال بوده، در حالی که به گفته این محقق نگرانی بیشتر استرالیایی ها این دو مساله است.
این تحقیق نشان داد مسلمانان در استرالیا در حالی تحت فشار تبعیض و نژادپرستی قرار دارند که اکثریت آن ها نه تنها خود را استرالیایی می دانند، بلکه احساس تعلق به استرالیا دارند.
مواضع مقامات استرالیایی در مورد حوادث تروریستی و نام بردن از گروه تکفیری داعش به عنوان 'دولت اسلامی' در رسانه ها، باعث شده است افراط گرایان استرالیایی پس از هر حادثه در مقابل مسلمانان واکنش نشان دهند.
چندی پیش برخی از گروه های افراط گرا در شهر سیدنی از طریق شبکه های اجتماعی فراخوانی ارائه کرده و خواستار مقابله با جوامع مسلمان و مساجد شدند.
گروه های نژادپرست نیز سالی چند بار علیه مسلمانان در شهرهای مختلف استرالیا تجمع برگزار می کنند و حتی خواستار حذف علامت حلال از مواد خوراکی می شوند.
پس از جنایات تروریست های داعش که ریشه بروز آن را در سازمان های جاسوسی غرب می توان جستجو کرد، سیاسیون و دولتمردان غرب تلاش کردند این جنایات را به اسلام نسبت دهند و سیاست اسلام هراسی را با روش های جدید کلید زدند

دوشنبه 9 آذر 1394  10:27 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها