0

علی مطهری: اسلام با عقایدی که ریشه عقلانی ندارد مخالف است

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

علی مطهری: اسلام با عقایدی که ریشه عقلانی ندارد مخالف است

علی مطهری: اسلام با عقایدی که ریشه عقلانی ندارد مخالف است

تهران- ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از عقاید ریشه عقلانی نداشته و ناشی از تقلید هستند و اسلام با این عقاید بکلی مخالف است.

 

به گزارش ایرنا علی مطهری عصر یکشنبه در همایش تریبون آزاد که با حضور دانشجویان در پردیس ابوریحان دانشگاه تهران مستقر در پاکدشت برگزار شد، با بیان اینکه هر عقیده ای ناشی از فکر و تعقل نیست افزود: راه اسلام و دنیای غرب در خصوص آزادی عقیده و بیان از هم جداست و دنیای غرب همچنان که در اعلامیه حقوق بشر آمده عقیده دارد که چون انسان قابل احترام و محترم است هرعقیده ای که او انتخاب می کند نیز محترم است ولو این عقیده در بت پرستی یا گاو پرستی باشد.
مطهری گفت: سیره پیامبران غیر ازعقیده غرب است چنانچه حضرت ابراهیم و حضرت موسی علیهم السلام و پیغمبر اسلام (ص) با بت پرستی مبارزه کرده و بت ها را شکستند.
وی افزود: یکی از مهمترین ریشه های این نگاه غرب به آزادی عقیده، محکمه ای است که کلیسای کاتولیک در قرون وسطی در خصوص تفتیش عقاید در اروپا برپا کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اروپاییان خاطره خوشی از قرون وسطی ندارند و برای راحتی خود این گونه اظهار داشته اند که اساسا هر عقیده ای محترم است.
مطهری تأکید کرد: در باورهای مذهبی ما، دینی که سلیقه ای و شخصی باشد دین نیست.

دوشنبه 9 آذر 1394  10:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها