0

واگذاری 13میلیون تلفن همراه و 1.5میلیون تلفن ثابت از آغاز دولت یازدهم تاکنون/افزایش 2برابری عرضه این

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

واگذاری 13میلیون تلفن همراه و 1.5میلیون تلفن ثابت از آغاز دولت یازدهم تاکنون/افزایش 2برابری عرضه این

در گفت وگو با ایرنا اعلام شد؛

واگذاری 13میلیون تلفن همراه و 1.5میلیون تلفن ثابت از آغاز دولت یازدهم تاکنون/افزایش 2برابری عرضه اینترنت

تهران- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: از آغاز دولت یازدهم تاکنون، یک میلیون و 500 هزار خط تلفن ثابت و 13 میلیون تلفن همراه واگذار شده است.

 

داود زارعیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واگذاری این میزان تلفن ثابت در حالی بوده است که تقاضا در این حوزه کاهش یافته به گونه ای که اکنون بیش از دو میلیون سوئیچ در شهرهای مختلف کشور بدون مشتری مانده است.
زارعیان ابراز امیدواری کرد تا پایان امسال بیش از یک میلیون تلفن ثابت واگذار شود.
وی درباره واگذاری در حوزه تلفن همراه نیز گفت: از آغاز دولت یازدهم تاکنون 13 میلیون تلفن همراه به متقاضیان واگذار شده است.
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران ادامه داد: واگذاری اینترنت در دولت یازدهم بیش از دو برابر گذشته شده و افزایش تقاضا نیز در این حوزه صورت گرفته است.
زارعیان افزود: تاکنون بیش از دو میلیون پورت اینترنت پرسرعت نیز واگذار شده و در بخش های مختلف، واگذاری ها با رشد همراه بوده است.
* پورت به معنی درگاه است و برای رد و بدل کردن اطلاعات میان دو رایانه استفاده می شود.
این استاد دانشگاه، درباره گام های برداشته شده برای توسعه اینترنت به روستاها نیز گفت: تاکنون بیش از چهار هزار روستا از امکانات اینترنت بهره مند شده اند که البته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسئولیت این امر را بر عهده داشته است.
وی بر لزوم خارج شدن حوزه ارتباطات از انحصار تاکید کرد و گفت: اکنون سه شرکت در زمینه تلفن همراه فعالیت می کنند و 10 شرکت PAP نیز به ارائه خدمات اینترنتی مشغولند.
* وظیفه شرکت های PAP ارائه سرویس پرسرعت ADSL است. PAP مخفف عبارت Private Access Provider و به معنی تامین کننده ارتباطات خصوصی است.

دوشنبه 9 آذر 1394  10:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها