0

عاملان دو قتل‌ در خیابان جماران دستگیر شدند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

عاملان دو قتل‌ در خیابان جماران دستگیر شدند

اختلافات خانوادگی زوج جوانی که تنها یک سال از زندگی مشترکشان گذشته بود با قتل رسول - داماد ۲۹ ساله - و مادربزرگ ۷۰ ساله‌ به پایان رسید.

به گزارش فارس، در ساعت 11:30 مورخه 23 آبان 94 و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110، وقوع دو فقره جنایت در خیابان جماران به کلانتری 123 نیاوران اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد جوانی 29 ساله به نام «رسول» در طبقه اول و پیرزنی 70 ساله به نام «مریم» در طبقه دوم یک ساختمان مسکونی با ضربات چاقو به قتل رسیدند، در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که مقتول، نوه دختری مقتوله بوده که در طبقه اول و به تنهایی زندگی می‌کرده و مقتوله نیز در طبقه دوم سکونت داشته است.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات پدر مقتول:
پدر مقتول که به واسطه تماس تلفنی پسرش به محل مراجعه کرده و پس از ورود به ساختمان با جسد فرزندش روبرو شده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پسرم، شب گذشته در منزل ما حضور داشت و صبح روز مورخه 23 آبان جهت تعویض لباس های خود و رفتن به محل کارش به خانه خود رفته بود که با من تماس گرفت و عنوان داشت که همسرش بنام آذر به خانه اش مراجعه کرده اما در ورودی را از داخل قفل نموده است.

عاملان دو قتل‌ در خیابان جماران دستگیر شدند

پدر مقتول با اشاره به اختلاف مابین مقتول -پسرش- با همسر خود و قصد آنها جهت انجام متارکه به کارآگاهان گفت: رسول و آذر حدود یک سال پیش با یکدیگر ازدواج کرده اما از همان ابتدا اختلافات شدیدی با یکدیگر پیدا کرده بودند؛ به همین علت تصمیم به متارکه گرفتند و طی این مدت نیز پسرم به تنهایی، در طبقه اول منزل مادربزرگش زندگی می کرد؛ زمانی که رسول با من تماس گرفت و عنوان داشت که آذر به خانه اش آمده اما در را از داخل قفل کرده و اجازه ورود به وی را نمی دهد، تصمیم گرفتم تا به خانه رسول رفته تا مانع از آغاز درگیری دوباره آنها شوم اما زمانی که وارد خانه شدم با جسد پسرم در داخل خانه و جسد مادربزرگش در راه پله روبرو شدم.

نحوه ارتکاب جنایت:
با توجه به اظهارات پدر مقتول و بررسی های در ورودی منزل مقتول، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که مقتول پس از تخریب در ورودی به داخل خانه ورود پیدا کرده و با فرد یا افرادی درگیر شده و نهایتا به علت اصابت ضربات چاقو به ناحیه گردن و سایر قسمت های بدن به قتل رسیده است.

عاملان دو قتل‌ در خیابان جماران دستگیر شدند

دستگیری متهمان:
با توجه به اظهارات پدر مقتول مبنی بر حضور همسر مقتول در محل جنایت، کارآگاهان به محل سکونت آذر در همان نزدیکی محل جنایت در منطقه جماران مراجعه و اطلاع پیدا کردند که آذر، همزمان با وقوع جنایت متواری شده است.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که آذر به همراه یکی از بستگان نزدیک مقتول بنام امیر از تهران خارج شده و هر دو نفر به شهرهای شمالی کشور متواری شده‌اند.

در شرایطی که تحقیقات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه متهمان در شهرهای شمالی کشور در دستور کار اداره دهم قرار داشت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که آذر و امیر به جهت تهیه پول به تهران مراجعه کرده‌اند که بلافاصله محل تردد هر دو نفر آنها در منطقه دارآباد شناسایی و سرانجام در ساعت 11:00 مورخه 7 آذر دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

اعترافات متهمان:
با آغاز تحقیقات هر دو متهم صراحتا به درگیری با مقتول و قتل وی، همچنین ارتکاب جنایت دوم اعتراف کردند.

آنها در اعترافات خود عنوان کردند که مقتول پس از تخریب در ورودی واحد طبقه اول، وارد خانه شده و با آذر درگیر شد؛ در همین زمان مقتول متوجه حضور متهم (امیر) در خانه شده و با او نیز درگیر می شود اما امیر با ضربات چاقو وی را به قتل می رساند.

مادربزرگ مقتول نیز که با شنیدن صدای درگیری، از طبقه دوم به طبقه پائین آمده و در راه پله ها ایستاده بود، آذر و امیر را مشاهده کرده و هر دو نفر آنها را مورد شناسایی قرار می دهد که او نیز به همین علت توسط متهمان به قتل می رسد و نهایتا هر دو متهم پس از ارتکاب دو جنایت، با خودرو پژو پرشیا متعلق به متهم -آذر_ از محل جنایت متواری می شوند.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان داشت: تحقیقات در خصوص این پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته و هر دو متهم در خصوص علت حضورشان در محل سکونت مقتول اظهارات متناقضی بیان می کنند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح هر دو متهم به ارتکاب و مشارکت در هر دو جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام  قضایی برای هر دو نفر صادر شده و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 8 آذر 1394  9:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها