0

وزیر خارجه یونان در صدر هیاتی بلندپایه به ایران سفر می کند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

وزیر خارجه یونان در صدر هیاتی بلندپایه به ایران سفر می کند

وزیر امورخارجه یونان در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی امروز(یکشنبه)به جمهوری اسلامی ایران سفر می کند.

 

به گزارش شنبه شب ایرنا از آتن، سامانه اطلاع رسانی وزارت امورخارجه یونان اعلام کرد: ' نیکوس کوجی یا' وزیر امورخارجه این کشور در راس یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی روز یکشنبه برای دیدار و گفت و گو با مقامات ایران به تهران سفر می کند.
بر اساس گزارش همین سامانه خبری: ' دیمتریس مارداس' معاون وزیر امورخاجه، خانم' تئودورا جکری' وزیر توسعه صنایع و تعداد زیادی از صاحبان صنایع و تجار یونانی در این سفر وزیر امورخارجه یونان را همراهی می کنند.
براساس گزارش وزارت امورخارجه یونان، وزیر امورخارجه در طول سفر دو روزه خود به تهران با حسن روحانی رئیس جمهوری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و در مورد نحوه توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور گفت و گو خواهد کرد.
وزیر امورخارجه یونان در طول سفر خود در همایشی تحت عنوان' ایران- یونان و فرصت های ناشناخته' شرکت و در جمع تجار ایرانی و یونان سخنرانی خواهد کرد.
گزارش ها حاکی است که وزیر امورخارجه یونان روز دوشنبه نیز در دانشگاه تهران در مورد اولویت های سیاست خارجه یونان سخنرانی خواهد کرد.
دولت چپگرای سی ریزا به رهبری ' الکسیس چیپراس' که چندی پیش قدرت را در یونان بدست گرفته اهمیت زیادی برای توسعه روابط اقتصادی با دیگر کشورهای جهان و ازجمله با جمهوری اسلامی ایران قائل است و سفر وزیر امورخارجه یونان در راستای توسعه هرچه بیشتر روابط اقتصادی و تجاری دو کشور صورت گرفته است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 8 آذر 1394  9:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها