0

اردوغان: کاش این اتفاق رخ نمی داد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

اردوغان: کاش این اتفاق رخ نمی داد

اردوغان: کاش این اتفاق رخ نمی داد

دولت روسیه به عراق اعلام کرده که قصد انجام عملیاتی «کوبنده» علیه داعش در سوریه را دارد و از بغداد خواست فعالیت فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه را برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه متوقف کند. همزمان  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنانی که لحن ملایم تری نسبت به قبل داشت  از سقوط جنگنده روسیه توسط ارتش این کشور ابراز تاسف کرد.به گزارش ایتارتاس، روسیه اعلام کرد که مسکو به زودی عملیات نظامی گسترده‌ای را با عنوان «نابودی فراگیر» با مشارکت 69 جنگنده سوخو و بمب افکن‌های توپولف160 و زیردریایی‌ها و ناوهای خود در دریای مدیترانه آغاز خواهد کرد. همچنین سامانه موشکی دوربرد اس-۴۰۰ که اکنون تحویل پایگاه هوایی حمیمیم روسیه در لاذقیه شده، در ۵۰ کیلومتری مرز ترکیه  مستقر شده است. شبکه خبری راشا تودی نیزگزارش داد آمریکا و ترکیه از زمان استقرار سامانه ضدهوایی اس ۴۰۰ پروازهای خود را در سوریه به حالت تعلیق درآورده‌ و هیچ حمله هوایی در سوریه انجام نداده‌اند.در رویدادی دیگر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که پیشتر گفته بود: «بهانه قرار دادن سرنگون شدن یک جنگنده برای نسبت دادن اتهام های غیرقابل قبول به ما بازی با آتش است.» موضع اش را اندکی تغییر داد. اردوغان در جمع مردم شهر بورسا از حادثه سرنگون شدن جنگنده روسیه ابراز تاسف و آرزو کرد که کاش این حادثه اتفاق نمی افتاد. رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت: «هیچ‌کس از تقابل خوشحال نمی‌شود. همانطور که روسیه برای ترکیه مهم است، ترکیه هم برای روسیه مهم است. ما نمی‌توانیم یکدیگر را از افق حذف کنیم.»


کرملین: پیش‌بینی اقدامات اردوغان سخت است
همزمان،دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین ضمن تأکید مجدد بر این مسئله که جنگنده روسی هرگز از مرز ترکیه عبور نکرده بود، اعلام کرد، حمله ترکیه به جنگنده روسی یک «اقدام تحریک‌آمیز» است که نه به نفع ترکیه، نه روسیه و نه ناتو بود. وی همچنین تأکید کرد: مسکو هم‌اکنون شاهد عدم وجود هماهنگی میان کشورهای ناتو و ترکیه است.بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، وی با اشاره به اینکه «پیش‌بینی اقدامات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه سخت است»، افزود: ترمیم آسیب وارد شده به روابط ترکیه و روسیه بسیار دشوار خواهد بود. اینکه رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید رهگیری جنگنده‌های ترکیه بر فراز سوریه یک اقدام تهاجمی است،‌ اظهارنظری بی‌معنی است.سخنگوی کاخ کرملین همچنین گفت:‌ خط ارتباطی میان ارتش ترکیه و روسیه غیرفعال شده و دیگر هیچ توافقی بر سر هماهنگی پروازها میان مسکو و آنکارا وجود ندارد.پسکوف با اعلام اینکه «نقشه‌هایی که تا کنون ترکیه از رهگیری جنگنده سوخو24 روسی منتشر کرده همگی انیمیشن و ساختگی است»، گفت: از این پس حفظ جان تمام خلبانان روسی که در سوریه فعالیت می‌کنند در قبال وقایع مشابهی شبیه آنچه برای جنگنده ما طی هفته گذشته رخ داد، ضمانت شده است.


 دوما: مسکو مجاز به اقدام نظامی علیه ترکیه است
همچنین رئیس دومای روسیه با بیان اینکه ترکیه به عمد قصد کشتار خلبانان روسی را داشته تاکید کرد روسیه مجاز به انجام اقدامات نظامی در پاسخ به این اقدام است. به گزارش النشره، «سرگئی ناریشکین» گفت: این اقدام ترکیه یک اقدام جنایتکارانه محسوب می شود چرا که در واقع ترکیه به عمد اقدام به قتل خلبانان روس کرده است و باید عواقب این اقدام را متحمل شود.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 8 آذر 1394  7:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها