0

وضعيت ‌پرونده‌ متهم‌ به ‌جاسوسي،بازداشت‌ شدگان‌ شرق، شكايت از مطهري و قاليباف

 
omegaa
omegaa
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 1738
محل سکونت : اصفهان

وضعيت ‌پرونده‌ متهم‌ به ‌جاسوسي،بازداشت‌ شدگان‌ شرق، شكايت از مطهري و قاليباف

وضعيت ‌پرونده‌ متهم‌ به ‌جاسوسي،بازداشت‌ شدگان‌ شرق، شكايت از مطهري و قاليباف

 

دادستان عمومي و انقلاب تهران اعلام كرد: متهم به جاسوسي براي رژيم صهيونيستي اعدام مي شود.

به گزارش ايرنا، 'جعفري دولت آبادي' روز يكشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اين فرد كه براي رژيم صهيونيستي جاسوسي مي كرد، به اعدام محكوم شده است كه اين حكم پس از سير مراحل قضايي، اجرايي خواهد شد.

دادستان تهران اضافه كرد كه درباره اين پرونده اطلاع رساني خواهد شد.

دادستان تهران در عين حال اظهار داشت: البته پرونده هاي ديگري نيز در اين مورد در حال رسيدگي هستند كه كيفر خواست آنها به دادگاه ارسال شده است.

*** اتهام بازداشت شدگان سنديكاي شركت واحد 'امنيتي' است

جعفري دولت آبادي همچنين جرم اعضاي بازداشت شده سنديكاي كارگران شركت واحد را 'امنيتي' بيان كرد و گفت: برخي از آنها حكم گرفته اند و برخي منتظر حكم دادگاه هستند.

*** روزنامه هم ميهن فعلا منتشر نمي شود

جعفري دولت آبادي درباره آخرين وضعيت روزنامه هم ميهن نيز اظهار داشت: درمورد اين پرونده درخواست اعمال ماده 18 شده است و اين روزنامه فعلا منتشر نمي شود تا زماني كه قوه قضاييه به آن رسيدگي كند.

*** اتهام روزنامه نگاران روزنامه شرق، 'امنيتي' است

دادستان تهران همچنين درباره اتهام روزنامه نگاران روزنامه شرق كه اخيرا دستگير شده اند، گفت: روزنامه نگاران دستگير شده به دليل جرايم امنيتي دستگير شده اند و آنان به دنبال كارهاي ديگري بودند كه به روزنامه نگاري ربطي نداشت.

جعفري دولت آبادي همچنين محتواي نامه فرزند يكي از زندانيان فتنه سال گذشته را كه خطاب به دادستاني تهران در برخي از سايت ها منتشر شده است، رد كرد.

*** علت انتقال پرونده حادثه تروريستي مريوان به تهران

دادستان تهران علت انتقال پرونده حادثه تروريستي سال گذشته مريوان به تهران را نيز به دليل اهميت موضوع دانست و ادامه داد: به موجب قانون، ممكن است مراحل رسيدگي به پرونده ها در دادگاه ها تغيير كند و اين پرونده به دليل اهميت آن و درخواست از ديوان عالي در تهران رسيدگي شد.

*** تاكنون تخلفي درباره قانون هدفمندي يارانه ها گزارش نشده است

اين مقام قضايي از مردم به دليل همكاري با دولت براي اجراي مناسب قانون هدفمند كردن يارانه ها قدرداني كرد و اظهار داشت: تاكنون گزارشي در خصوص تخلف از اين قانون نداشتيم.

*** پرونده دكتر سرابي به زودي به دادگاه مي رود

دادستان تهران درباره پرونده قتل دكتر سرابي گفت: پرونده قتل دكتر سرابي با دو اتهام 'محاربه ' و 'قتل' به زودي به دادگاه ارسال مي شود.

جعفري دولت آبادي با بيان اينكه كيفرخواست اين پرونده در حال صدور است، اضافه كرد: در اين پرونده به علت دست بردن به اسلحه، 'محاربه' و به علت قتل، 'قصاص' مطرح شده است.

*** صدور حكم اعدام و 15 سال حبس براي سه متهم تجاوز به عنف

دادستان تهران درباره پرونده هاي زورگيري از مردم در ملاء عام نيز اظهار داشت: پليس در مورد زورگيري از مردم در ملاء عام، گزارش هايي را به ما ارايه كرده است كه اميدواريم با هماهنگي هاي انجام شده، ظرف چندماه آينده احكام خوبي در اين مورد اجرايي شود و اين مطالبه از سوي رييس قوه قضاييه، جدي است.

جعفري دولت آبادي همچنين از صدور حكم اعدام و 15 سال حبس براي سه متهم تجاوز به عنف و قتل خبر داد.

*** پرونده شكايت از مطهري و قاليباف

دادستان تهران در باره آخرين وضعيت شكايت دولت از آقايان مطهري و قاليباف نيز گفت: براي قوه قضاييه فرقي ندارد كه طرف شكايت چه كسي است و اين قوه، جناحي برخورد نمي كند؛ هرچند ممكن است در برخي رسيدگي ها دير و زود شود اما اگر نهايي شود، اعلام مي كنيم.

دادستان تهران در پاسخ به خبر نگاري درباره پرونده مطرح شده در ارتباط با معاون اول رييس جمهوري نيز گفت: اين پرونده مانند ساير پرونده ها در حال رسيدگي است كه با توجه به حساس بودن پرونده، اطلاع رساني زودهنگام در مورد آن مشكل ايجاد مي كند.

جعفري دولت آبادي ، مطالب ارايه شده از سوي دكتر الهام را نيز مسايل حقوقي دانست و تاكيد كرد: انتظارما از آقاي الهام اين بود كه پاسخ حقوقي همراه اتهام نباشد و انتظار نداشتيم كه از دستگاه قضايي به عنوان طرفدار فتنه ياد شود.

 

کد خبر:73992 - رجا نیوز

 

گوشی های ایرانی جی ال ایکس را با تخفیف بخرید

در صورت تمایل پیام بدید

دوشنبه 6 دی 1389  6:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها