0

تاکسی های هیدروژنی

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

تاکسی های هیدروژنی

قدمه

افزایش انتشار گازهای گلخانه ای در جهان ناشی از مصرف بی رویه انواع مختلف حامل های انرژی بوده که سبب بروز پیامدهای منفی بر محیت زیست از جمله گرمایش جهانی شده و اثرات زیست محیتی زیادی رابر مناطق مختلف جهان و از طرفی دیگر در صورت نبود برنامه ریزی برای کنترل انتشار گازهای گلخانه ای، رشد اقتصادی جهانی در دهه های آتی با رکود قابل توجهی روبرو خواهد بود.

بر این اساس استفاده از هیدروژن حاصل از منابع انرژی تجدیدپذیر به استراتژی جذابی جهت رفع مشکل پایداری محیط زیست شهری در بخش صنعت خودرودرون شهری و توانایی در جایگزینی آن با خودروهای سوخت فسیلی مطرح است.استفاده از این فناوری سکویی برای جهش به سوی انرژی هیدروژنی خواهد بود.به طور یقین این سوخت یکی ازسوختهایی است که پیش بینی می کنم درنهایت ضامن بقای نسل موتورهای احتراق داخلی باشد زیرا منبع آن اب است ،ومساله تمام شدن آن مطرح نیست .

بنده امیر کرملاچعب از فعالان دنیای بدون گازهای حاوی کربن هستم ،که در زمییه هیدروژن وپیل سوختی تحقیق ومطالعه می کنم. که توانستم با تحقیقات گسترده در عرصه انرژی جایگزین یک نوآوری بزرگ ومنحصر به فرد برای خودروهای شهری انجام دهم. موفق شده ام از آب، گاز هیدروژن ارزان قیمت تولید کنم. ( شماره ثبت هیدروژن۱۷۷۶۶) با ابداع این سیستم جدید و منحصربه فرد، می توان آن را بر روی انواع خودرو نصب کرد. هدف بنده از این اختراع، دست یافتن به فرمول های کارآمدتر برای افزایش عملکرد دستگاه و کاهش هزینه هاست. در این زمینه، کاتالیزورهای گوناگونی را آزموده و از مواد جایگزین و ارزان تر از طرح های قبلی استفاده کرده ام که در مجموع نتیجه بخش بوده است. نتیجه اینکه هیدروژنِ تولید شده کم خطرتر و پرکاربردتر از نمونه های معمول است. ذخیرۀ هیدروژن، آن هم در مخازن تحت فشار، همواره خطرناک و گاهی ممنوع بوده است. این اختراع دستگاهی است که می تواند صنعت خودروهای شهری هیدروژنی را متحول کند و می توان این گاز تجدیدپذیر را به غول توسعۀ این صنعت نوپا در جهان تبدیل کرد.

روش کار

در این روش جدید ومبتکرانه که با استفاده از یک دستگاه (الکترولیز) درون خودرو قرارگرفته و زمانی که استارت زده می شود این دستگاه شروع به تولید هیدروژن کرده این گاز وارد لوله ای ویژه ای شده و سپس فشرده می شود تا مثل سوخت برای خودروها بکار گرفته شود. در یک کلام ، آب را به به سوخت پاک تبدیل می کنیم

ویژگیهای هیدروژن اختراعی

 

از جمله ویژگیهای که هیدروژن ابداعی رااز سایر گذینه های مطرح سوختی متمایز می نماید ،به فراوانی ، مصرف منحصر به فرد وکاهش اثرات گلخانه ای اشاره کرد.

سیستم هیدروژن بدلیل استقلال از منابع اولیه انرژی سیستمی دایمی ،پایدار فناناپزیرمی باشد.پیش بینی می کنم درآینده نه چندان دورالبته با حمایت مسولین از جمله استاندا رمحترم دکتر مقتدایی سرکار خانم ابتکار رییس محیت زیست، تولید ومصرف آن به عنوان حامل انرژی به سراسر اقتصاد ایرا ن وجهان سرایت نموده واقتصاد هیدروژنی را تثبیت کنیم.

تولیدهیدروژن از طریق از طریق تجزیه آب پدیده جدیدی نیست وسالها بشر به این فناوری دست پیدا کرده است.اما انچه که کشف جدید این جانب را قابل تامل ساخته است،استفاده از الکترولیز آب با مصرف الکتریسیته کم وهمچنین غیر قابل انفجاری بودن این گاز است.

درحقیقت توانستم یک روش ارزان اما کارامد برای تولید هیدروژن ابداع کنم.

گاز بدست آمده یک سوخت پاک پاک ارزان خواهد بود ومشکل جایگزینی کردن سوخت های فسیلی به وسیله سوخت های تجدید پذیر را رفع می کند.

 

مزایای پروژه

از مزایای این پروژه این گاز غیر قابل انفجار وبا برق بسیار پایین قابل راه اندازی می شود،ویکی از مزایای منحصر به فرد این خودروها ها نیاز به زیر ساخت ندار د زیرا این سوخت درخود خودرو تولید می شود ونیاز به جایگاه نخواهد داشت ( وزارت انرژی امریکا به این نتیجه رسیده است که که استفاده از تجزیه آب مقرون به صرفه نیست وجنبه تجاری ندارد) وهمچنین مشکلات استفاده از این سوخت، بحث حمل و نقل و نگهداری و میل ترکیبی آن با اکسیژن مطرح عنوان کرد از آنجایی که در استفاده از سوخت هیدروژن به طور فراگیر ناکامی های بوجود آمده کشورها استفاده از سوختهای گازی را پیش روی خود قرار دادند. دراین روش ،هیچ نیازی در تغیرات موتور خودرو نخواهدداشت

این پروژ اولین پروزه ای خواهد بود که در سطح جهان به بهربرداری خواهد رسید.وبدلیل ارزانی هیدروژن، درنتیجه این سوخت مقرون به صرفه، بی خطر وقابل رقابت با سوختهای رایج خواهد شد. این سوخت فاقد هیچ گونه الاینده می باشد

 

ویژگی پروژه

 

از جمله ویژگی هایی که هیدروژن ابداعی را از سایر گزینه های مطرحِ سوختی متمایز می کند می توان به فراوانی ،مصرف منحصر به فرد وکاهش اثرات گلخانه ای اشاره کرد.

 

سیستم هیدروژن به دلیل استقلال از منابع اولیۀ انرژی سیستمیِ دائمی، پایدار و فناناپذیر است. بنابراین، پیش بینی می کنم در آیندۀ نه چندان دور تولید و مصرف آن به عنوان حامل انرژی به سراسر اقتصاد جهان گسترش یابد و اقتصاد هیدروژنی را تثبیت کنیم.

سخن آخر

و بنا به بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای و در راستای فرمایشات گرانمایه اخیر ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی و در صورت حمایت معنوی مسولین(جنبه های مادی این پروژه فراهم شده) از این طرح وبا تحقق پروژهای نام برده، صنعت هیدروژن علاوه بر کاهش آلاینده های زیست محیطی، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی، حفاظت از منابع و ذخایر طبیعی، افزایش امنیت، عرضۀ سوخت پاک و تجدیدپذیر و افزایش صادرات این سوخت می شود. همچنین، درخصوص مهم ترین شاخص توسعۀ پایدارِ این فناوری در ایران باید در ، استفاده از فناوری پیشرفته و آخرین استانداردها، آن را تعریف و اجرایی کرد. طبق سیاست گذاری های جدید در جهان در اینده باید سهم هیدروژن در سبد سوخت خودروها به ۷۰ درصد افزایش یابد و آغاز گستردۀ تولید خودروهای هیدروژنی در سطح کارخانه های جهان تسریع شود..ودرآینده نزدیک شاهد تردد اتومبیل های دوست دار محیت زیست ایران عزیزمان باشیم .

امیر کرملاچعب

شنبه 7 آذر 1394  12:50 AM
تشکرات از این پست
khatami
khatami
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 257
محل سکونت : مرکزی

پاسخ به:تاکسی های هیدروژنی

امیدوارم روزی به این سطح ازنوآوری تولید برسیم حتی بهترازین

پنج شنبه 13 اسفند 1394  3:10 AM
تشکرات از این پست
rezahossiny
rezahossiny
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 1677
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:تاکسی های هیدروژنی

چه خوب میشود اگر عملیاتی شود

پنج شنبه 13 اسفند 1394  11:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها