0

فلوراید رایگان ندهید، هوش بچه ها را کم نکنید!

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

فلوراید رایگان ندهید، هوش بچه ها را کم نکنید!

فلوراید رایگان ندهید، هوش بچه ها را کم نکنید!

دکتر حسين راغفر- اقتصاددان

خبر تکاندهنده‌ی توزیع وارنیش فلوراید بین 6 میلیون دانش آموز 6 تا 12 سال دبستانی کشور توسط وزارت بهداشت با هدف مقاوم سازی مینای دندان دانش‌آموزان ایرانی منتشر می شود که قرار است از ابتدا تا پایان سال تحصیلی جدید به صورت همزمان در دو نوبت در مدارس سطح کشور به اجرا درآید*. این خبر و اعلام قطعی آن توسط وزارت بهداشت پرسش های متعددی را به ذهن متبادر می کند. هولناک بودن این خبر به این دلیل است که طبق آخرین تحقیقات پزشکی در دانشگاه هاروارد که تنها دو هفته پیش منتشر شده است کودکانی که در معرض فلوراید قرار می گیرند "به طور قابل توجهی" ضریب هوشی پایین تری نسبت به کودکانی دارند که در معرض فلوراید قرار ندارند**.

طبق این گزارش ماده فلوراید حاوی مواد سمی است که تاثیر فوق العاده مخربی بررشد ذهنی دارد.

در ایالات متحده آمریکا آزمایش افزودن فلوراید به آب نوشیدنی مردم با هدف تقویت مینای دندان آنها صورت گرفته است و نتایج تحقیقات پزشکی متعددی از جمله همین گزارش اخیر دانشگاه هاروارد بر خطر این آزمایش بر سلامت و رشد ذهنی کودکان تاکید دارند.

متاسفانه سال هاست که در جوامع غربی هشدار های مکرری از سوی متخصصین پزشکی و محققین مستقل به مردم در این کشور ها داده می شود که بسیاری از آزمایش هایی که بر روی مردم صورت می گیرد و یا توصیه های پزشکی ای که به مردم و جامعه می شود بیش از آنکه ارتقاء سلامت مردم و جامعه را هدف داشته باشد منافع شرکت های بزرگ دارویی و نیز انحصار های جامعه پزشکی را دنبال می کنند.

این نگرانی هزاران بار در اَشکال مختلف از سوی مجامع و محققین مستقل بیان شده است اما منافع مادی انحصار های اقتصادی و نیز صنفی، قدرتمند تر از فریاد های آنها بوده است.

تاریخ این مقابله نشان می دهد که بسیاری از پژوهشگران دلسوز مستقل و معترض جان خود را از دست داده اند و در موارد متعددی نیز دچار مشقّات مادی و محرومیت های گوناگونی شده اند که محصول توطئه صاحبان سرمایه های بزرگی بوده است که تنها به سود خود نظر دارند.

در همین گزارش دانشگاه هاروارد، که تنها یکی از صد ها مقاله علمی است که در مورد تاثیر منفی فلوراید بر افراد و به ویژه کودکان منتشر شده است، بر این تبهکاری سرمایه داری و منافع گروه های صاحب منافع ویژه در این کشور اشاره شده است.

در این گزارش آمده است که "اینکه فرزندان خود را در معرض آزمایش تزریق فلوراید قرار دهیمتا دستور کار سیاسی منافع گروه های نخبهرا تامین کنیم کاری ابلهانه است. حتی اگر تزریق فلوراید به کاهش پوسیدگی دندان کمک کند آیا سلامت دندان مهمتر از سلامت مغز انسان است؟ اکنون زمان آن است که سیاست را کنار بگذاریم و تزریق مصنوعی فلوراید را متوقف کنیم."

"فلوراید در بدن متراکم می شود. حتی مقدار کم آن برای اطفال، تیروئید، و بیماران کلیوی و کسانی که آب زیاد می نوشند آسیبزاست. حتی در اثربخشی تزریق فلوراید تردید های جدی وجود دارد". نتایج این گزارش ها سبب شده است که در شهر نیویورک قانونی به تصویب رسیده است که استفاده از فلوراید در آب نوشیدنی غیر قانونی شده است. و بسیاری از مناطق دیگر آمریکا نیز استفاده از فلوراید را متوقف کرده اند.

طبق گزارش نتایج این تحقیق،وقتی غذای اطفال با آب حاوی فلوراید تلفیق می شود 100 تا 200 برابر فلوراید بیشتر از فلوراید حاوی شیر مادر تولید می کند که همین امر علت اصلی تخریب رشد مغزی اطفال است.

نخستین سئوالی که بلافاصله به ذهن متبادر می شود این است که یک وزارتخانه به چه مجوزی می تواند آزمایشی بر روی 6 میلیون کودک این کشور انجام دهد که می تواند آینده کشور را با خطر جدی عقب ماندگی ذهنی میلیونها جوان آن مواجه سازد؟و این اتفاق قرار است در حالی صورت گیرد که علیرغم نتایج گسترده منتشر شده ای که به خطرات چنین اقدامی تاکید داشته اند بدون اطلاع رسانی به اولیاء این کودکان و کسب رضایت آنها مبادرت به این آزمایش خطرناک کنند؟

سئوال اساسی دیگری که در پی انتشار این خبر به ذهن می رسد این است که گروه های ذینفعی که احیاناً منافع شرکت های بزرگ خارجی را تامین می کنند چه کسانی هستند؟

نگرانی حاصل از این پرسش دوم نیز باید قابل توجه مقامات قضایی و امنیتی کشور باشد واینکه آیا منافع مادی –و چه بسا اهداف شیطانی -قدرت های اقتصادی و سیاسی باید بتوانند به این سهولت امنیت وسلامت نسل های آینده کشور را به گروگان بگیرند؟

این نگرانی وقتی ملموس تر می شود که به تجاری شدن بدن بیماران کشور در بازار درمان کشور توجه کنیم. ایران بالا ترین نرخ سرانه سزارین را در دنیا داراست. احیاناً همینطور است نرخ سرانه عمل جراحی قلب و دهها مورد دیگری که تنها تامین کننده منافع تجاری افرادی است که در کسوت پزشکی صاحبان بسیاری از برج های بزرگ و فعالیت های اقتصادی کشور نیز هستند. و تاسفبار تر اینکه هیچ نهادی برای نظارت و کنترل چنین غارتی از بیماران نگونبخت کشور وجود ندارد و حتی یک مورد گزارش تخلف و سوء استفاده توسط این متخصصین شریف از سوی نهاد های ذیربط اعلام نشده است. عملکرد نهاد های نظارتی و قضایی در برخورد با واردات خون آلوده در چند سال گذشته نگرانی ها را دو چندان می کند.


* توزیع وارنیش فلوراید بین 6 میلیون دانش آموز دبستانی کشور
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بین 6 میلیون دانش آموز 12-6 سال سراسر کشور وارنیش فلوراید توزیع می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین خوشنویسان رئیس اداره سلامت بهداشت دهان و دندان ورزات بهداشت گفت: از ابتدا تا پایان سال تحصیلی جدید این برنامه به صورت همزمان در دو نوبت در مدارس سطح کشور به اجرا در خواهد آمد.
وی گفت : با اجرای این برنامه و الزام دانش آموزان به استفاده از وارنیش فلوراید در مدت زمان مشخص ، مینای دندان آنان نسبت به پوسیدگی مقاوم می شود .
وی با بیان اینکه حدود 50% از کودکان 3 ساله در کشور ما دارای پوسیدگی دندان هستند تصریح کرد: کودکان ایرانی تا سن 3 سالگی حدود 13 بار به پزشک عمومی مراجعه می کنند ولی متاسفانه تعداد مراجعه به دندانپزشک در این سن صفر است.
وی تاکید کرد : مشکلات پوسیدگی دندانها در بزرگسالان به صورت تدریجی از زمان کودکی شکل می گیرد .
رئیس اداره سلامت بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت همچنین از آغاز پیمایش کشوری دهان و دندان به صورت گسترده در دانشگاههای علوم پزشکی کشور خبر داد و سالم نگه داشتن دندان را شعاراصلی این پیمایش عنوان کرد.
دکتر خوشنویسان هدف پیمایش را جلوگیری از پوسیدگی دندانهای تمامی کودکان کشور تا سال 1404 بیان کرد وگفت : سازمان بهداشت جهانی حمایت کننده اصلی این پیمایش است.
تاریخ انتشار، تهران: ۱۵:۰۳  ,  ۱۳۹۱/۰۶/۱۶
http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=1690493

**  Harvard Study Finds Fluoride Lowers IQ – Published in Federal Gov’t Journal
July 24, 2012

NEW YORK, July 24, 2012 /PRNewswire-USNewswire/ — Harvard University researchers’ review of fluoride/brain studies concludes “our results support the possibility of adverse effects of fluoride exposures on children’s neurodevelopment.” It was published online July 20 in Environmental Health Perspectives, a US National Institute of Environmental Health Sciences’ journal (1), reports the NYS Coalition Opposed to Fluoridation, Inc. (NYSCOF)
“The children in high fluoride areas had significantly lower IQ than those who lived in low fluoride areas,” write Choi et al.
Further, the EPA says fluoride is a chemical “with substantial evidence of developmental neurotoxicity.”
Fluoride (fluosilicic acid) is added to US water supplies at approximately 1 part per million attempting to reduce tooth decay.
Water was the only fluoride source in the studies reviewed and was based on high water fluoride levels. However, they point out research by Ding (2011) suggested that low water fluoride levels had significant negative associations with children’s intelligence.
Choi et al. write, “Although fluoride may cause neurotoxicity in animal models and acute fluoride poisoning causes neurotoxicity in adults, very little is known of its effects on children’s neurodevelopment. They recommend more brain/fluoride research on children and at individual-level doses.
“It’s senseless to keep subjecting our children to this ongoing fluoridation experiment to satisfy the political agenda of special-interest groups,” says attorney Paul Beeber, NYSCOF President. “Even if fluoridation reduced cavities, is tooth health more important than brain health? It’s time to put politics aside and stop artificial fluoridation everywhere,” says Beeber.
After reviewing fluoride toxicological data, the NRC reported in 2006, “It’s apparent that fluorides have the ability to interfere with the functions of the brain.”
Choi’s team writes, “Fluoride readily crosses the placenta. Fluoride exposure to the developing brain, which is much more susceptible to injury caused by toxicants than is the mature brain, may possibly lead to damage of a permanent nature.”
Fluoride accumulates in the body. Even low doses are harmful to babies, the thyroid, kidney patients and heavy water-drinkers. There are even doubts about fluoridation’s effectiveness (2). New York City Legislation is pending to stop fluoridation. Many communities have already stopped.
Infant formula when mixed with fluoridated water delivers 100-200 times more fluoride than breastmilk. (3)

http://www.redorbit.com/news/health/1112662242/harvard_study_finds_fluoride_lowers_iq__published_in_federal/
جمعه 6 آذر 1394  9:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها