0

یک زن بدبخت با کبریت خیس در کنار افسانه‌های چینی احمد شاملو

 
aminsky
aminsky
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 936
محل سکونت : خوزستان

یک زن بدبخت با کبریت خیس در کنار افسانه‌های چینی احمد شاملو

 

یک زن بدبخت با کبریت خیس در کنار افسانه‌های چینی احمد شاملو

کتاب  - «یک زن بدبخت»، «کبریت خیس»، «گلها همه آفتاب‌گردانند»، «افسانه‌های کوچک چینی» و «ترا ای کهن بوم و بر دوست دارم» از کتاب‌هایی هستند که انتشارات مروارید آنها را تجدید چاپ کرده است.

 

به گزارش خبرآنلاین، «یک زن بدبخت» اثر ریچارد براتیگان با ترجمه حسین نوش‌آذر که نخستین بار در خرداد 88 به بازار آمد از سوی انتشارات مروارید به چاپ سوم رسید. «یک زن بدبخت» یک سفرنامه داستانی است که براتیگان آن را براساس تجربه‌های زندگی خودش نوشته است. نویسنده با لحن گپ و گفتی خواننده را در زندگی روزانه‌خود دخالت می‌دهد. ریچارد براتیگان، نویسنده‌ای خسته و بیزار از جامعه سرمایه‌داری امریکا در این کتاب به روایت سفر نویسنده‌ای می‌پردازد که در سال‌های آخر زندگی‌اش آمریکا را درمی‌نوردد و حتی گذارش به آلاسکا و هاوایی هم می‌افتد.

براتیگان این سفرنامه داستانی را براساس تجربه‌های زندگی روزانه‌اش نوشته است. این کتاب داستانی پرکشش است که مانند دیگر آثار براتیگان، انسان آن را یک‌نفس و با لذت می‌خواند و از طنزپردازی نویسنده شگفت‌زده می‌شود. نویسنده در این کتاب با لحن گپ و گفتی دوستانه خوانندگان را در زندگی روزانه خود دخالت می‌دهد اما فقط تا آن حد که مایل است و صلاح می‌داند.

چاپ پنجم مجموعه شعر «کبریت خیس» عباس صفاری که سروده سال‌های 81 تا 83 اوست و برنده جایزه شعر کارنامه بوده از سوی انتشارات مروارید منتشر شد. در نمایشگاه امسال هم مجموعه شعر تازه صفاری به نام «خنده در برف» از سوی مروارید عرضه شد که در اندک زمانی به چاپ دوم رسید. مجموعه شعر «گلها همه آفتاب‌گردانند» قیصر امین‌پور هم به چاپ دوازدهم رسید. «افسانه‌های کوچک چینی» با ترجمه احمد شاملو نیز به چاپ ششم رسیده است. چاپ نهم «ترا ای کهن بوم و بر دوست دارم» مهدی اخوان ثالث نیز که کار مشترکی است از انتشارات مروارید و نشر زمستان، منتشر شد.

 

" بر روی بالشـی که از مــرگ پرنده ها پـر است

نمی تـوان خواب پــرواز را دیـد "

 

AmInO

دوشنبه 6 دی 1389  4:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها