0

برای کاهش وزن هر روز خودتان را وزن کنید

 
ahmadfarm
ahmadfarm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 7792
محل سکونت : خراسان رضوی

برای کاهش وزن هر روز خودتان را وزن کنید

برای کاهش وزن هر روز خودتان را وزن کنید🔅

برای کاهش وزن هر روز خودتان را وزن کنید
افرادی که در رژیم بوده و هر روز خود را وزن می‌کنند، در مقایسه با افرادی که همین رژیم را دنبال کرده اما روی ترازو نمی‌روند، در کاهش وزن موفق‌تر عمل می‌کنند و بهتر می‌توانند رژیم خود را ادامه دهند.
محققان طی تحقیقاتی ظرف دو سال گذشته حدود ۱۶۲ فردی را که اضافه وزن داشتند به دو گروه تقسیم کرده و آزمایش‌هایی روی آنها انجام دادند.


دستورات لازم مشابهی به افراد هر دو گروه برای کاهش وزن داده شد، اما از یک گروه خواسته شد تا روزانه خود را وزن کنند. بعد آنها را راهنمایی کردند تا هر روز به وب سایتی برای ثبت وزن روزانه خود بروند و آن را در آنجا ثبت کنند. بعد از سال اول، از شرکت کنندگان در گروهی دیگر خواسته شد وزن خود را ثبت کنند.
سنجش وزن به طور روزانه باعث می‌شود از ارتباط بین غذا خوردن و وزن خود مطلع باشیم. نتایج تحقیقات نشان داد که میزان کاهش وزن گروه اول بعد از انجام اقدامات مربوطه در یک سال اول حدود ۳ درصد بود و توانستند آن را ظرف یک سال بعد حفظ کند. اما گروه تحت کنترل هیچ کاهش وزنی نداشت (در سال اول). در واقع آنها چیزی حدود نیم کیلو اضافه وزن هم پیدا کردند. تنها تفاوت بین این دو گروه در سال اول این بود که افراد گروه اول در سال اول خود را روزانه وزن کرده و از میزان آن آگاه بودند.
وزن کردن روزانه‌ی افراد چیزی مانند نیروی کمکی مثل کمتر غذا خوردن محسوب شده و فرد را تشویق خواهد کرد تا برای ثابت نگه داشتن این میزان، کارهای دیگری مانند پیاده‌روی انجام دهد.

 

جمعه 6 آذر 1394  6:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها