0

برادر مرحوم رکن آبادی: درصورت مغایرت آزمایش ها با ادعای سعودی ها شکایت می کنیم

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

برادر مرحوم رکن آبادی: درصورت مغایرت آزمایش ها با ادعای سعودی ها شکایت می کنیم

برادر مرحوم رکن آبادی: درصورت مغایرت آزمایش ها با ادعای سعودی ها شکایت می کنیم

تهران-ایرنا- برادر مرحوم غضنفر رکن آبادی با بیان اینکه مسئولان سعودی علت فوت مرحوم رکن آبادی را تنگی نفس و خفگی اعلام کرده اند، گفت : اما اگر نتایج آزمایش های ژنتیکی با ادعاهای سعودی ها مغایر باشد؛ به مراجع قضایی بین المللی شکایت خواهیم کرد.

 

مرتضی رکن آبادی روز جمعه در حاشیه استقبال از پیکر سفیر سابق ایران در لبنان در فرودگاه مهرآباد تهران به خبرنگاران گفت: در راستای مطالبات حقوقی مهاجران الی الله در فاجعه منا انجمنی تشکیل شده که بنده سخنگوی آن هستم و در هماهنگی با حقوقدانان داخل، موارد از طریق این انجمن پیگیری می شود.
وی درباره شایعات در مورد دلیل مرگ برادرش گفت: نمی توانیم فعلا اظهار نظری داشته باشیم باید 48 ساعت صبر کنیم تا علت و زمان دقیق فوت مشخص شود و اگر مغایر با ادعای سعودی ها باشد قطعا شکایاتی را به دادگاه های بین المللی ارائه خواهیم کرد.
همچنین حاج محمد رکن آبادی پدر مرحوم غضنفر اصل رکن آبادی، دیپلمات قربانی فاجعه ی منا نیز اظهار داشت: فرزندم یک دیپلمات بسیجی و ممتاز بود که تمام هدف خود را خدمت به جمهوری اسلامی ایران قرار داد.
وی با بیان اینکه زنده یاد رکن آبادی برای خدا کار می کرد، گفت: فرزند عزیزم، یوسف گمگشته و فرزند انقلاب و فردی موثر بود، هنگامی که وی به عنوان سفیر ایران در لبنان مشغول به فعالیت شد دبیرکل حزب الله لبنان به وی لقب بسیجی ممتاز را داد و گفت شما شیر بیشه ایران هستید.
پدر مرحوم رکن آبادی با بیان اینکه تمام تلاش فرزند او خدمت صادقانه بوده ، افزود: از عملکرد فرزندم خوشحال و سربلند هستم. البته حضور او برای جمهوری اسلامی ایران لازم بود و خیلی زود به درجه شهادت رسید.
به گزارش ایرنا ، پیکر شهید رکن آبادی پس از برپایی نماز جمعه مصلای امام خمینی (ره) تشییع و در امامزاده پنج تن لویزان به خاک سپرده شد.
وی مهرماه امسال در فاجعه ی منا که طی آن 462 نفر ایرانی در پی بی تدبیری های دولت سعودی جان باختند، مفقود شده بود و به تازگی پیکر وی شناسایی شده است.
غضنفر رکن آبادی در سال 1345 در قم متولد شد و از سال 1389 تا اردیبهشت 1393 به عنوان سفیر ایران در لبنان خدمت کرد.

جمعه 6 آذر 1394  5:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها