0

پیوند پاریس با اردوگاه ضدسوری، مذاکرات پوتین و اولاند را بی نتیجه گذاشت

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

پیوند پاریس با اردوگاه ضدسوری، مذاکرات پوتین و اولاند را بی نتیجه گذاشت

پیوند پاریس با اردوگاه ضدسوری، مذاکرات پوتین و اولاند را بی نتیجه گذاشت

مسکو- ایرنا- تداوم پیوندهای پاریس علیه سوریه با واشنگتن، لندن، آنکارا، دوحه، ریاض و رژیم صهیونیستی در حمایت از گروه های مسلح و تروریستی، سبب شد مذاکرات «ولادیمیر پوتین» و «فرانسوا اولاند» رئیسان جمهوری روسیه و فرانسه برای تشکیل ائتلاف ضد تروریستی بدون توافق پایان یابد.

 

به گزارش ایرنا، وقایع چندی پیش تروریستی در پایتخت فرانسه که حدود 130 کشته و 300 مجروح برجای گذاشت سبب درخواست اولاند از پوتین برای مذاکره جدی درباره همکاری های مشترک ضد تروریستی شد، که پاسخ مثبت رئیس جمهوری روسیه را در پی داشت.
پوتین قصد داشت با اتکا به نتیجه دو ماه عملیات نیروی هوا فضای روسیه در سرکوب هوایی تروریست ها با همکاری ارتش سوریه، همتای فرانسوی خود را به پایان سیاست های پنج ساله ضد سوری و پیوستن به مبارزه قاطع با تروریست ها ترغیب کند.
اما نخستین فشار به اولاند از جانب «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا و اصلی ترین کشور عضو اردوگاه ضد سوری وارد شد که از رئیس جمهوری فرانسه خواست فقط در صورتی که روسیه الگوی ائتلاف آمریکایی مبارزه با تروریسم را بپذیرد، پاریس برای همکاری ضد تروریستی با مسکو موافقت کند.
براساس این الگو، ائتلاف غربی عربی به رهبری آمریکا در عرض یک سال گذشته با تقسیم تروریست ها به خوب و بد، ضربات اندکی به داعش وارد کرد، در حالی که همزمان این گروه مناطق تحت تسلط خود در عراق و سوریه را گسترش داد، اما روسیه در عرض 60 روز 6000 هدف تروریست ها را نابود و این گروه ها را زمین گیر کرده است.
اولاند در مذاکرات پنجشنبه شب خود با پوتین در کرملین، براساس روال کشورهای ضد سوری، مبارزه با تروریسم را جزو اولویت های خود مطرح نکرد و مانند قبل در پیروی از راهبرد آمریکا اعلام کرد: دولت انتقالی بدون «بشار اسد» شکل بگیرد.
رئیس جمهوری فرانسه در حالی این دیدگاه اردوگاه ضد سوری را تکرار کرد که تاکنون بارها رئیس جمهوری و مقام های بلندپایه روسیه، مبارزه با تروریسم را نخستین اولویت اعلام و تعیین سرنوشت سیاسی رئیس جمهوری سوریه را براساس برگزاری انتخابات و مراجعه به آراء عمومی حق سوری ها اعلام کرده اند.
تنها نتیجه مذاکرات پنجشنبه شب مسکو، تاکید سران دو کشور بر لزوم مبارزه بین المللی با تروریسم بدون اعلام راهکار مشخص رسیدن به این هدف بود ولی روسیه نیز پس از این مذاکرات اعلام کرد که دامنه و شدت بمباران های ضد تروریستی در سوریه را افزایش خواهد داد.
اولاند هر چند پس از وقایع تروریستی پاریس تلاش کرد برای ایجاد ائتلاف گسترده ضد تروریستی کنار پوتین قرار گیرد، اما به دلیل وابستگی های زیاد به اردوگاه ضد سوری به ویژه آمریکا، نتوانست در این زمینه موفقیتی کسب کند و موضع رئیس جمهوری روسیه در مذاکره با همتای فرانسوی خود، تداوم مبارزه گسترده تر با تروریسم بود.
فرانسه در چارچوب اقدامات ضدسوری خود در هفته نخست عملیات ضدتروریستی روسیه (اواسط مهر ماه) همراه شش کشور دیگر شامل آمریکا، انگلیس، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان با انتشار بیانیه مشهور به آنکارا، خواستار پایان حملات هوایی روسیه به مواضع تروریست ها در سوریه شد که پاسخ قاطع منفی روسیه را در پی داشت.
بر اساس اطلاعات مستند، هفت کشور اردوگاه ضد سوری و رژیم صهیونیستی از پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد»، برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند که براساس گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه اکنون 30 هزار تروریست خارجی از 100 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.
از سوی دیگر، اقدامات و سیاست های پاریس نشان داده که در پیروی از آمریکا، تروریست های فعال در سوریه و عراق را به دو گروه بد و خوب تقسیم می کند و فقط تروریست هایی را که برای فرانسه و غرب خطرناک هستند، بد می داند.
در راستای این سیاست، فرانسه به عنوان مثال تاکنون به حمایت از گروه های مختلف مسلح و تروریستی ضد سوری مانند «احرارالشام» نزدیک به عربستان سعودی و «جبهه النصره» پایان نداده است و بسیار علاقه مند بود که با پوتین فقط برای مبارزه با داعش گفت وگو کند، در حالی که روسیه بر مبارزه فراگیر با همه گروه های تروریستی در سراسر سوریه با هدف پاکسازی این کشور از تروریست ها تاکید می کند.

جمعه 6 آذر 1394  5:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها